روش خاموش کردن چراغ های چشمک زن تلفن پاناسونیک

روش خاموش کردن چراغ های چشمک زن تلفن پاناسونیک

روش خاموش کردن چراغ های چشمک زن تلفن 3282 پاناسونیک

 • در حالت گوشی گذاشته، دکمه ی Function را بزنید.
 • کلید این را 2 بار بزنید تا به Assign Ext برسید و سپس دکمه Enter را بزنید.
 • یکی از اعداد 1 تا 8 را بوسیله دکمه های این یا این انتخاب کنید و سپس Enter را بزنید.

روش خاموش کردن چراغ های چشمک زن تلفن 3281 پاناسونیک

 • دکمه ی Program را بزنید.
 • یکی از چراغ های چشمک زن را فشار دهید.

روش خاموش کردن چراغ های چشمک زن تلفن 3250 پاناسونیک

 • دکمه ی Program را بزنید.
 • روی صفحه کلید یکی از اعداد 1 تا 5 را بزنید.
 • دکمه ی Memory (پایین ترین کلید دکمه های وسط) را بزنید.

خاموش کردن چراغ های چشمک زن تلفن پاناسونیک

ست کردن گوشی های بی سیم پاناسونیک

ست کردن گوشی های بی سیم پاناسونیک

به طور پیشفرض گوشی و پایه تلفن‌های بی‌سیم ست هستند. اما اگر اینطور نیست پس شما باید چیزهایی درباره نحوه ست کردن گوشی های بی سیم پاناسونیک بدانید. دلایل زیادی وجود دارد که به خاطر آن‌ها گوشی و پایه از ست خارج می‌شوند . از جمله آن‌ها می‌توان خارج شدن از رجیستر را نام برد. به این ترتیب لازم است اطلاعات اولیه درباره این کار را بدانید. البته اگر بخواهید که گوشی یا پایه جدید را با گوشی یا پایه قدیمی ست کنید، نیاز به اطلاعات و تجربه بیشتری دارید که البته پیشنهاد ما این است که در این موارد حتما به افراد متخصص و مجرب مراجعه کنید. پس با این پست همراه باشید تا ست کردن گوشی و پایه را یاد بگیرید.

جهت ست کردن گوشی باپایه بی سیم با توجه به مدل دستگاه روش های مختلفی وجوددارد:

ست کردن گوشی های بی سیم پاناسونیک

ست کردن گوشی های بی سیم قبل از 2008

1- اغلب مدل های پس از2008 به روش زیر set می شوند:

 • روی پایه:کلیدLocator را 5 ثانیه فشاردهید.
 • روی گوشی:کلید MENU وسپس #130 ودر آخرOK را بزنید.

ست کردن گوشی های بی سیم سری 35 – 24 – 67

2- درمدل های 24XX ،35XXو67XX از روش زیر استفاده می کنیم:

 • روی پایه:کلید Locatorرا 5 ثانیه فشاردهید.
 • روی گوشی:کلید MENUوسپس عدد 00 ودرآخر OK رابزنید .

ست کردن تلفن بیسیم

3- درتعداد زیادی از مدل های بی سیم پاناسونیک با روش زیر می توان گوشی را set کرد:

 • روی پایه: کلید MENUوسپس عدد 00 ودرآخر OK رابزنید .
 • روی گوشی:از طریق کلید MENU به گزینه Registering می رسیم و Register HS  را انتخاب می کنیم. بعد شماره PIN که عدد 0000 است را وارد و درآخر OK برنید.

ست کردن گوشی های بی سیم 2360 و 2361

4- در بی سیم های خانواده مدل2360/2361 ازروش زیر استفاده می کنیم:

 • روی پایه 2360 کلید Locator را5ثانیه فشاردهید. سپس روی گوشی کلید Flash را 5 ثانیه نگه دارید.دستگاه بعدازچند ثانیه ست می شود.
 • روی پایه 2361 کلید Locator را5ثانیه فشاردهید.سپس برای گوشی اول عدد1 وبرای گوشی دوم عدد2 رابزنید. سپس روی گوشی کلید Flash را 5 ثانیه نگه دارید.دستگاه بعدازچند ثانیه ست می شود.
پرکاربردترین چاپگر های موجود در بازار ایران چه ویژگی هایی دارند ؟

انواع پرینتر کدامند و چه کاربرد هایی دارند ؟

پرینتر رنگی جوهرافشان

پرینترهای رنگی به دو دسته خانگی یا اداری و صنعتی تقسیم می شوند

در مدل خانگی، کاغذ و هد چاپگر حرکت می کند ولی در مدل صنعتی هد ثابت و کاغذ از زیر هد حرکت می کند. کاتریجی که به عنوان منبع رنگ در پرینتر استفاده می شود بر روی صفحه ای که قرار است عمل چاپ روی آن انجام شود حرکت می کند و جوهر مایع، از نازل های بسیار ریز کارتریج بر روی صفحه می ریزد و عملیات چاپ صورت می گیرد. شرکت های سرشناس تولید کننده ی پرینتر رنگی، کانن، اپسون، اچ پی، هیولت، لکسمارک، پکارد می باشند. این مدل مناسب برای چاپ تصاویر گرافیکی با کیفیت و نمودارهای رنگی مناسب است و برای چاپ متون کیفیت خوبی ندارد.

شرکت های مختلف در ساخت پرینترهای رنگی تکنولوژی های متفاوتی را به کار برده اند. مثلا شرکت کانن و هیلوت پاکارد تکنولوژی حباب حرارتی را ارائه کرده اند. در این  پرینترهای رنگی، ترانزیستوری وجود دارد که حرارت ایجاد می کند و باعث تبخیر جوهر می شود تا حباب مورد نظر بوجود آید. هنگامی که این حباب ها افرایش پیدا می کند مقداری جوهر از افشانک ها خارج می شود و به طور همزمان قطرات جوهر از افشانک ها خارج می شود و روی سطح کاغذ می ریزد، ایجاد یک خلا  هنگامی که حباب پخش می شود باعث می شود جوهر زیاد نشست نکند.

این پرینترها 300 الی 600 افشانک ریز دارند.

چاپگر

شرکت دیگری مانند اپسون تکنولوژی جریان الکتریسیته را در اثر فشار برای چاپ ارائه کرده است. در این چاپگرها برای هر افشانک از یک کریستال استفاده می شود که به آن کریستال فشاری گفته می شود. کریستال فشاری در پشت مخزن وجود دارد که با دریافت یک شارژ الکتریکی ضعیف، در مخزن جوهر، ارتعاش ایجاد می کند و باعث می شود مقدار کمی جوهر از افشانک ها خارج شود. وقتی که ارتعاش تمام می شود، ارسال جوهر هم بوسیله افشانک ها متوقف می شود.

هنگامی که گزینه چاپ را در سیستم خود می زنید اطلاعات به درایور چاپگر ارسال می شوند، سپس اطلاعات توسط درایور به طوری که برای چاپگر قابل فهم باشد ترجمه می شود و درایور بررسی می کند که آیا چاپگر برای چاپ آماده است یاخیر. پس از آن اطلاعات درایور از طریق پورت به چاپگر ارسال شده و چاپگر بخشی از اطلاعات را داخل بافر که حافظه آن بین 15 کیلوبایت تا 16 مگابایت است ذخیره می کند. اگر مدت زمانی، چاپگر بیکار باشد عملیات پاک سازی هد به طور خودکار صورت میگیرد که به آن Clean Cycle می گویند و پس از آن چاپگر برای چاپ  درخواست های جدید، آماده می شود. سپس موتور stepper به وسیله مدار کنترل کننده برای تغذیه کاغذ فعال می شود و غلتک ها حرکت می کنند و کاغذ به درون چاپگر کشیده می شود. بعد از آن موتور stepper به وسیله تسمه، باعث به حرکت درآمدن دستگاه هد در طول صفحه می شود و جوهر به وسیله افشانک ها به طول کاغذ تزریق می شود. این کار تا کامل شدن چاپ تمام صفحه تکرار می شود. مدت زمانی که طول می کشد تا یک صفحه چاپ شود در چاپگرهای رنگی متفاوت است. در چاپگرها برای مشخص کردن تعداد چاپ صفحات در دقیقه، از واحدی به نام PPM استفاده می شود و این مقدار در پرینتر رنگی، سیاه و سفید و… متفاوت است. هد چاپگر بعد از تمام شدن چاپ برای جلوگیری از آسیب های احتمالی و حرکت های تصادفی پارک می شود.

مزایای پرینتر رنگی جوهر افشان

 • قیمت پایین تری نسبت به پرینتر های لیزری دارند و کارتریج جوهر آنها ارزان تر از کارتریج تونر است.
 • برای چاپ تصاویر مناسب است.
 • در ترکیب رنگ ها نسبت به پرینتر های لیزری عملکرد بهتری دارند.
 • نگه داری از پرینتر های جوهرافشان به دلیل کوچک بودن، راحت تر است.
 • کارتریج های جوهری آن دوباره قابل پر کردن می باشد.
 • می توانند بر روی انواع کاغذها و حتی بعضی از پارچه ها چاپ انجام دهند.

چاپگر رنگی

پرینتر لیزری

پرینتر لیزری برای چاپ تصاویر ومتون از نور یا لیزر استفاده می کند و دارای مخزن پودر به نام تونر است. هنگاهی که چیزی را چاپ می کنید، کامپیوتر داده های الکترونیکی بسیار زیادی را از چندین مگابایت تا میلیون ها کاراکتر را به پرینتر لیزری می فرستد. مدار الکتریکی که در پرینتر وجود دارد معنی این داده ها را می فهمد و می داند که به چه شکلی روی صفحه ظاهر شوند. پرینتر لیزری  به کمک الکتریسته ی ساکن کار می کند و یک استوانه چرخان الکتریسیته را بوجود می آورد. اشعه نازک لیزر به این استوانه تابیده می شود و یک صفحه با بارهای مثبت  و منفی به شکل آن متن یا تصویری که می خواهیم پرینت شود تشکیل می شود. آن نواحی از صفحه که دارای بار منفی است، پودر های تونر با بار مثبت را جذب می کند و کاغذ عبور داده می شود تا تصویر یا متن بوجود آید. بعد از آن کاغذ از غلتک های داغ عبور میکند تا  پودرها سوخته ودائمی شوند. در پرینتر های لیزری رنگی برای اینکه رنگ های مختلف باهم مخلوط شوند چند مرحله برای اینکار وجود دارد.

چاپگر کنون

سرعت بالا و قیمت مناسب پرینتر های لیزری سیاه وسفید باعث شده تا مورد استفاده برای شرکت ها، ادرات و حتی کاربران خانگی نیز باشد. اما پرینتر های لیزری رنگی به دلیل قیمت بالایی که دارند بیشتر مورد استفاده  کاربرانی است که نیاز به چاپ تصاویر با کیفیت بسیار بالایی دارند. داشتن قابلیت Adobe post script در بسیاری از پرینتر های لیزری وجود دارد که برای طراحان گرافیک مناسب است. استفاده از زبان PCL  شرکت HP وتبدیل اطلاعات دیجیتالی به یک فایل تصویری نوع Bitmap  از دیگر ویژگی های این نوع پرینتر هاست.

پرینترهای لیزری شبیه دستگاه های کپی عمل می کنند و در واقع از روی دستگاه های کپی ساخته شده اند.

شرکتهای سرشناس HP, Brother, Canon  از جمله شرکت های تولید کننده پرینترهای لیزری می باشند.

پرینترهای لیزری در دو نوع تک کاره وچند کاره عرضه می شوند.

چاپگر اچ پی

پرینترهای تک کاره فقط عملیات پرینت انجام می دهند ولی پرینترهای چند کاره علاوه بر پرینت عملیات اسکن ، کپی و یا فکس را هم انجام می دهند.

پرینترهای لیزری قدیمی برای اتصال به کامپیوتر فقط دارای درگاه  USB بودند ولی چاپگرهای جدیدتر از درگاه شبکه Ethernet و اتصال بی سیم Wi fi برای به اشتراگ گذاری داده ها استفاده می کنند. این نوع پرینترها قابلیت چاپ دورو Duplex را دارند که از مصرف کاغذ زیاد جلوگیری می کند. از دیگر ویژگی ها می توان به تغذیه خودکار ADF پرینتر های لیزری اشاره کرد. با قرار دادن برگه ها روی سینی تغذیه خودکار، دستگاه به صورت اتوماتیک برگه ها رایکی پس از دیگری وارد دستگاه و کپی می کند. ظرفیت سینی کاغذADF  بسته به مدل چاپگر، تا 50 برگ است.

کیفیت و وضوح چاپ این پرینترها معمولا 600 dpi است. که در مدل های متفاوت بسته به نوع فناوری چاپ فرق دارد و سرعت چاپ در اکثر مدل ها بین 10 تا 30 برگ در دقیقه است.

پرینترهای لیزری به طور کلی به دو دسته پرینترهای لیزری رنگی و سیاه سفید تقسیم می شوند که در ادامه به توضیح این دو دسته می پردازیم.

مزایای پرینتر لیزری

 • دارای سرعت چاپ بالایی هستند.
 • برای میزان چاپ زیاد مناسب است.
 • متن سیاهی که چاپ می کنند، بدون نقص و دقیق است.
 • در مدت زمان طولانی هزینه کمی برای کاربر دارد.
 • نسبت به چاپگرهای جوهر افشان عمر بیشتری دارند.

پرینتر لیزری رنگی

پرینتر لیزری رنگی مناسب برای چاپ کاتالوگ، بروشور، اشکال گرافیکی و عکس های محدود می باشد. کیفیت چاپ تصاویر پرینتر لیزری رنگی به پای کیفیت چاپ پرینتر جوهر افشان نمی رسد و بهتر است که اگر کیفیت عکس برایتان اهمیت دارد از از این نوع پرینتر استفاده نکنید. این پرینترها قادر به چاپ 6 تا 8 صفحه متن و 1 تا 3 صفحه تصاویر در دقیقه هستند و برای افراد و سازمان هایی مناسب است که نیازمند چاپ رنگی متون و تصاویر هستند. کاربران خانگی به دلیل گران بودن به ندرت از این چاپگرها استفاده می کنند. از معایب این پرینترها می توان به قیمت بالای دستگاه و شارژ مجدد یا تعویض کارتریج آن اشاره کرد.

چاپگر سامسونگ

پرینتر لیزری سیاه و سفید

پرینتر لیزری سیاه و سفید برای چاپ متون مانند چاپ اسناد، نامه ها وبرگه های سیاه و سفید مناسب است و از نظر قیمت، کیفیت و سرعت جزء بهترین ها محسوب می شود. بیشترین استفاده از این چاپگرها در منازل وادارات است. سرعت چاپ این پرینترها بین 18 تا 60 صفحه در دقیقه است.

تفاوت پرینتر های لیزری  با پرینتر های رنگی

چاپگرهای لیزری قادر به چاپ 15 تا100 برگ در هر دقیقه می باشند و مناسب نیازهای شرکت ها هستند ولی چاپگرهای رنگی تا 16 برگ در دقیقه را به طور میانگین چاپ میکند. پرینترهای لیزری سرعت بالایی نسبت به رنگی دارند به همین دلیل توان چاپ صفحات بیشتری را هم دارند. چاپگرهای لیزری تک رنگ مناسب برای چاپ متن واسناد، پرینترهای رنگی لیزری مناسب برای متن، اسناد و چاپ تصاویر است. که بهتر است برای چاپ عکس از پرینتر رنگی استفاده کرد زیرا کیفیت بهتری دارند. هزینه خرید پرینتر لیزری نسبت به رنگی بالاتر است. برای انتخاب بین دو نوع پرینتر رنگی و لیزری همه چیز بستگی به نیاز کاربر دارد. اگر نیاز شما در حد معمولی است و حجم کاری بالایی برای چاپ متن و تصاویر ندارید استفاده از پرینترهای رنگی برای شما مناسب تر است ولی اگر حجم کار بالایی دارید و در کمترین زمان میخواهید چاپ انجام دهید استفاده از پرینترهای لیزری برای شما مناسب تر است. پرینترهای رنگی برای پخش جوهر بر روی کاغذ از افشانک ها استفاده می کنند  و پرینتر های لیزری برای ایجاد خروجی برروی کاغذ از الکتریسیته ساکن، حرارت و جوهر (تونر) استفاده می کنند. سرعت چاپ، کیفیت چاپ، ظرفیت چاپ، امکانات شبکه ای، اندازه و وزن چاپگر و تعداد صفحاتی که کارتریج پرینترچاپ می کند از جمله امکاناتی است که قبل ازخرید پرینتر باید در نظر گرفته شود که در نوع ومدل های مختلف ، متفاوت است.

آنچه درباره ی کمپانی پاناسونیک نمی دانید ؟

تاریخچه پاناسونیک، آنچه درباره ی پاناسونیک نمی دانید

آنچه درباره ی کمپانی پاناسونیک نمی دانید ؟

شرکت پاناسونیک یک شرکت الکترونیک چند ملیتی ژاپنی است که مقر آن در کادوما، اوزاکا، ژاپن است.

این شرکت در ابتدا با هدف تولید قطعات پرینتر تأسیس شده و توانست به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان وسایل الکتریکی در کشور ژاپن درکنار شرکت‌های هیتاپی، پایونیر، توشیبا و کانن مطرح شود.

جالب است بدانید این شرکت در سال 2012 توانست مقام اول را درتولید تلویزیون کسب نماید.

نام این شرکت بین سال‌های 1935 تا 2008، “شرکت صنایع الکتریکی ماتسوشیتا” بود ولی از 10 ژانویه سال 2008 نام شرکت با هدف تطابق نام شرکت با برند به نام “شرکت پاناسونیک” تغییر یافت.


ماتسوشیتا؛ بنیانگذار پاناسونیک

بنیانگذار شرکت صنایع الکتریکی ماتسوشیتا، آقای ماتسوشیتا بود که از سن 9 سالگی به دلیل شرایط بد اقتصادی جذب بازار کار شده و همزمان به کار و تححصیل پرداخت. وی در سن 15 سالگی به استخدام شرکت اوزاکا در آمد.

تلویزیون پاناسونیک

این جوان خلاق توانست با پشتکاری که داشت در سن 22 سالگی در شرکت ارتقا مقام یافته و بازرس شرکت شد. وی توانست نوعی سرپیچ لامپ طراحی کند ولی طرح او مورد قبول رییس شرکت واقع نشد و در نهایت او شرکت را ترک کرد تا بتواند ایده‌های خود را در شرکت خودش دنبال کرده و تبدیل به محصول نماید.

تاریخچه پاناسونیک

در سال 1920، ماتسوشیتا شروع به تولید محصول در کارخانه خود کرد و در سال 1927، او یک چراغ دوچرخه تولید کرد که اولین بار با نام تجاری “ناسیونال” به بازار عرضه شد. در طول جنگ جهانی دوم، این شرکت کارخانه‌هایی را در ژاپن و سایر نقاط آسیا که قطعات و لوازم الکتریکی مانند وسایل روشنایی، موتور، آهن الکتریکی، تجهیزات بی‌سیم و اولین لوله‌های خلاء را تولید می‌کرد، تأسیس کرد.

پس از جنگ، پاناسونیک با عنوان “کریتسو” کار خود را ادامه داد و با عرضه رادیو و لوازم خانگی و همچنین دوچرخه در ژاپن به رشد عظیمی دست یافت. برادر ماتسوشیتا به نام توشیو لئو، شرکت سانیو را با هدف انجام کارهای پیمانکاری پس از جنگ جهانی دوم تأسیس کرد. Sanyo رشد کرد و به رقیبی برای پاناسونیک تبدیل شد اما بعداً در دسامبر 2009 توسط پاناسونیک خریداری شد.

در سال 1961، ماتسوشیتا به ایالات متحده سفر کرد و با تجار آمریکایی دیدار کرد و در نتیجه شروع به تولید تلویزیون‌هایی برای بازار ایالات متحده تحت نام تجاری “پاناسونیک” کرد و در سال 1979 این برند را تا اروپا توسعه و گسترش داد.

تاریخچه پاناسونیک

این شرکت از دهه 1950 تا 1970 از نام تجاری “ناسیونال” در خارج از آمریکای شمالی استفاده کرد. ناتوانی در استفاده از نام تجاری ملی منجر به ایجاد مارک پاناسونیک در ایالات متحده شد. در چند دهه آینده این شرکت محصولات دیگری از جمله تلویزیون‌های سیاه و سفید (1952)، دی وی دی‌های الکتریکی، یخچال‌ها (1953)، دستگاه‌های پخت برنج (1959)، تلویزیون‌های رنگی و اجاق‌های ماکروویو (1966) را تولید کرد.

شرکت در سال 1965، اسپیکرهای صوتی خود را با نام تجاری Technics در ژاپن عرضه کرد. در طول دهه 1970 و اوایل دهه 1980، و همچنان به تولید وسایل الکترونیکی با کیفیت بالا مانند رادیوهای موج کوتاه ادامه داد و خطوط تولید گیرنده‌های استریو، دستگاه‌های پخش سی دی و دیگر قطعات را با موفقیت توسعه داد.

در تاریخ 19 ژانویه سال 2006، شرکت اعلام کرد که تولید تلویزیون‌های آنالوگ (و سپس 30 درصد از مجموع محصولات تلویزیون) خود را متوقف کند تا بتواند بر روی تلویزیون‌های دیجیتال تمرکز کند.

در سال 2008، برند تمام مدل‌های ریش‌تراش‌های الکتریکی این شرکت به “پاناسونیک” تغییر یافت و برندهای “ماتسوشیتا” و “ناسیونال” در بازار ژاپن و بازارهای جهانی از آن به بعد عرضه نشد.

در سال 2008، این شرکت و سانیو اعلام کردند که مذاکرات ادغام را انجام می‌دهند و در نهایت در سال 2009 پاناسونیک شرکت Sanyo را خرید.

زمانی که شرکت Pioneer اعلام کرد تولید نمایشگرهای پلاسما HDTV خود را متوقف می‌کند، پاناسونیک بسیاری از اختراعات این شرکت را خریداری کرده و این فناوری را به نمایشگرهای پلاسما خود اضافه کرد.

در سال 2011، شرکت اعلام کرد که تولید تلویزیون‌های پلاسمای خود کاهش می‌دهد.

در سال 2012، شرکت اعلام کرد قصد دارد 76.2 درصد از سهام شرکت هندی FirePro Systems که در زمینه حفاظت از زیرساخت‌ها و راه حل‌ها و سیستم‌های امنیتی فعال است را خریده است. در این سال، پاناسونیک 330،000 کارمند و حدود 580 شرکت تابعه داشت.

در سال 2013، این کمپانی اعلام کرد که 40 میلیون دلار برای ساخت یک کارخانه در ویتنام سرمایه‌گذاری می‌کند که در سال 2014 تکمیل شد.

در سال 2014، اعلام شد که شرکت به توافقی اولیه با Tesla Motors آمریکا برای مشارکت در Gigafactory که کارخانه بزرگ سازنده باتری است رسیده است و در نهایت اعلام شد که این کارخانه تا سال 2020 در جنوب غربی یا غرب ایالات متحده ساخته خواهد شد. این کارخانه 5 میلیارد دلاری، 6،500 نفر را استخدام کرد و هزینه‌های باتری تسلا را 30 درصد کاهش داد.

در سال 2015، این شرکت اعلام کرد که ساخت تلویزیون در چین را متوقف کرده است و در همین سال، پاناسونیک اعلام کرد که قصد دارد شرکت مخابراتی ماهواره‌ای هوستون ITC Global را خریداری کند.

در سال 2016، پاناسونیک و شهر دنور در یک همکاری رسمی تصمیم گرفتند تا دنور را “هوشمندترین” شهر در آمریکا تشکیل دهند. جوزف تیلور، رئیس و مدیرعامل شرکت در آمریکا، برنامه‌هایی برای مشارکت در چهار حوزه کلیدی: مسکن هوشمند و دفاتر کوچک، انرژی و خدمات پس از فروش، خدمات حمل و نقل و خدمات شهری و ساختمان‌های هوشمند را تهیه کرد.

در سال 2018 و پس از برگزیت، شرکت برای جلوگیری از مسائل احتمالی مالیات اعلام کرد که دفتر مرکزی شرکت را از انگلستان به آمستردام منتقل می‌کند.

در تاریخ 25 سپتامبر 2018، پاناسونیک دو دوربین دیجیتال کامل بدون لنز را به بازار معرفی کرد.

محصولات پاناسونیک

این شرکت طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات را از جمله سیستم‌های تهویه مطبوع، یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، کمپرسور، روشنایی، تلویزیون، رایانه شخصی، تلفن همراه، تجهیزات صوتی، دوربین، تجهیزات پخش، پروژکتور، قطعات الکترونیکی خودرو، سیستم‌های سرگرمی هواپیما، نیمه هادی‌ها، باتری‌های لیتیوم، قطعات الکتریکی، دستگاه‌های نوری، دوچرخه، مواد الکترونیکی و ماژول‌های فتوولتائیک را تولید می‌کند.

پاناسونیک

شعار های شرکت

 • فقط کمی جلوتر از زمان ما” (1970 – 1990)
 • فراتر از انتظار شما (1970 استرالیا)
 • در “پاناسونیک” چیست (1990-1996)
 • پاناسونیک، آن چیزی که می‌خواهم” (1996-2003)
 • پاناسونیک جدید” (1996-2003)
 • ایده‌هایی برای زندگی” (2003-2013)
 • زندگی بهتر، جهان بهتر” (2013 تاکنون)

شارژ کارتریج بهتر است یا تعویض کارتریج ؟

هر پرینتر برای چاپ اسناد و تصاویر دارای یک تونر کارتریج می باشد که در مواقعی که پودر کارتریج تمام می شود می توان مجددا آن را شارژ نمود و خرید یک تونر کارتریج جدید الزامی نیست.

دراینجا سوالاتی برای کابران ایجاد می شود که شارژ کارتریج با تعویض آن چه تفاوتی دارد؟ آیا شارژ کارتریج در کیفیت چاپ تاثیر دارد؟  میزان کار در شارژ یا تعویض آن متفاوت است؟ تعویض یا شارژ کارتریج برای کدام مارک از پرینترها مناسب است؟ تفاوت قیمت در شارژ کارتریج با تعویض آن چقدر است؟ که دراین مقاله سعی شده است به این سوالا پاسخ داده شود.

چاپگر های موجود در بازار (اچ پی، پاناسونیک، کانن، اپسون، سامسونگ، برادر و زیراکس) می باشد که اچ پی، پاناسونیک، کانن و اپسون از محبوبیت بیشتری بر خوردارند.


تعویض یا شارژ کارتریج برای کدام مارک از پرینترها مناسب تر است؟

کارتریج پرینتر ها هر 6 ماه یا کمتر بسته به میزان استفاده کابران تمام می شود و شارژ مجدد آن نسبت به تعویض آن مقرون به صرفه تر است. پرینترها قبل از اتمام کارتریج به کار پیغام می دهند تا کابر برای شارژ اقدام نماید. تعداد دفعاتی که می توان کارتریج پرینترهای پاناسونیک و اچ پی را شارژ کرد بسیار زیاد است به همین علت می توانید پس از اتمام کارتریج  برای شارژ مجدد آن اقدام نمایید. پرینتر هایی با مارک های دیگر را هم حداقل 2 الی 3 بار مجاز به شارژ کارتریج آن ها هستید و امکان دارد اگر بیش از چند بار شارژ شوند چیپ کارتریج بسوزد. کار چیپ این است که در نرم افزار پرینتر نشان دهد که چه مقدار از تونر باقی مانده است و اگر هم که بسوزد باز هم مقدار تونر را تمام شده نشان می دهد.

 تعویض کارتریج

میزان کار در شارژ کارتریج یا تعویض آن متفاوت است؟

میزان کار در شارژ کارتریج یا تعویض آن تفاوتی ندارد و فقط در بعضی مدل ها روی کیفیت تاثیر می گذارد. درصورتی که پرینتر پیغام اتمام کارتریج می دهد می توانید با تکان دادن کارتریج  و استفاده دوباره آن صفحات دیگری را نیز به چاپ برسانید.

به طور کلی میزان کار و مقدار جوهر مصرفی در پرینترهای جوهر افشان و لیزری متفاوت است.

در پرینتر های لیزری به عوامل زیر بستگی دارد:

 • پوشش صفحه چاپ شد
 • حجم کار
 • نوع تصویر چاپ شده
 • شرایط محیطی
 • روشن بودن پرینتر دز صورتی که چاپ نمی کند
 • حالت دو طرفه و انتخاب سینی کاغذ ورودی و خروجی
 • نقطه رنگ
 • کالیبراسیون پرینتر
 • حالت کپی و فکس برای چاپگرها
 • عملکرد کارتریج در مواقع اتمام جوهر

و در پرینترهای جوهر افشان نیز به عوامل زیر بستگی دارد:

 • پوشش صفحه
 • نوع رنگ
 • میزان کیفیت
 • انتخاب نوع کاغذ
 • حالت 2 طرفه
 • انتخاب نوع جوهر

چه موقع به جای شارژ ، کارتریج را عوض می کنیم؟

کارتریج ها در بعضی از پرینتر ها بعد از 2 الی 3 بار شارژ شدن دیگر مورد استفاده نیستند و پیغام تمام شدن مواد مصرفی را می دهند در این صورت با مراجعه به متخصصین شارژ اگر امکان شارژ آن وجود نداشت آقدام به تعویض آن نمایید.

اگر از پرینترهای رنگی جوهر افشان حداقل 2 بار در هفته استفاده نشود باعث خشک شدن جوهر کارتریج می شود و شارژ آن بی فایده است  به همین دلیل نیاز به تعویض کارتریج می باشد.

شارژ کارتریج

تفاوت شارژ با تعویض آن از دیدگاه مشتری:

بعضی از مشتریان با توجه به حساس بودن نوع چاپ خود اقدام به خرید کارتربج میکنند. که این کار خوب است ولی مقرون به صرفه نیست و مشتری هزینه زیادی بابت این کار پرداخت میکند.  ولی درصورتی که مشتری به تعمیر گاه های مجاز مراجعه کند میتواند از کیفیت شارژ خوب بهره ببرد. زیرا تعمیرگاه های مجاز از تونر شارژی مرغوبی در شارژ و قطعات با کیفیت برای کارتریج استفاده میکنند. مشتری در صورتی که کارتریج را شارژ کند، هم یک‌ چهارم  هزینه را پرداخت می کند و هم از کیفیت خوبی مانند کارتریج نو بهره میبرد، با این تفاوت که کارتریج های شارژی بیشتر از کارتریج های نو تونر میشوند و چیزی حدود ۸۰ یا ۹۰ درصد کارتریج  پر می شود ولی کارتریج های نو حدود ۴۰ در صد بیشتر تونر ندارند.

شارژ کارتریج

درام کارتریج چه موقع باید تعویض شود؟

اگر صفحات پرینتر تار و غیر واضح باشند نشان دهنده ی این است که درام پرینتر آسیب دیده و باید عوض شود.  یا نیاز به تعویض کارتریج است که با چک کردن آن متوجه میشویم که آیا کارتریج هم مشکلی دارد یا خیر؟

اگر کارتریج مشکلی نداشت شاید با تمیز کردن درام این مشکل حل شود ولی در غیر این صورت درام باید عوض شود.

وجود لکه های سیاه روی صفحات نیز می تواند یکی دیگر از علائم آسیب دیدن درام باشد. باز هم اگر با تمیز کردن آن مشکل برطرف نشد نیاز به تعویض درام است.

کیفیت چاپ پایین هم یکی دیگر از این موارد است که اگر این مورد مربوط به تمام شدن مواد مصرفی کارتریج نباشد باید درام را تعویض کرد.

چاپ صفحات خالی یا خاکستری و صدا های غیرمعمولی پرینتر هم می تواند از مشکلاتی محسوب شود که باعث تعویض درام می شود.

باطری تلفن

آنچه در مورد باتری تلفن بی سیم باید بدانید؟

متاسفانه امروزه نمونه های زیادی از باتری های نامرغوب یا به اصطلاح فیک به بازار عرضه می شود به همین علت یکی از مهم ترین چالش هایی که کاربران تلفن های بی سیم با آن مواجه می شوند تعویض باتری تلفن با باتری اصل یا تقلبی است.

در ادامه به روش های تشخیص باتری های اصل از غیر اصل و چگونگی نگه داری از آن ها می پردازیم.


چگونه باتری تلفن تقلبی را از باتری تلفن اصلی تشخیص دهیم ؟

بر اساس یک قانون نا نوشته، وقتی کالایی تقلبی است ظاهر وبسته بندی آن بی کیفیت و با نمونه اصلی تفاوت دارد، در مورد باتری ها چند مشخصه ظاهری می تواند در انتخاب باتری مرغوب تر به ما کمک کند:

باطری تلفن

وزن باتری:

 باتری های غیر اصل 5 تا 10 گرم سبک تر از باتری های اصل هستند. و با قرار دادن هر دو باتری در دو دست می توان متوجه تفاوت وزن آن ها شد. باتری های نامرغوب به دلیل آن که با مواد اولیه کمتری تولید می شوند سبک تر هستند.

بررسی بسته بندی باتری:

 باتری های اصل، دارای بسته بندی محکم تر و با کیفیت تری نسبت به بسته بندی باتری های غیر اصل هستند.

باطری تلفن

بررسی بر چسب و لبه های باتری :

نوع برچسب مورد استفاده در باتری های غیر اصل کاغذی و بی کیفیت است. لبه های بر چسبی، که اطلاعات باتری روی آن قرار دارد را به خوبی بررسی کنید اگر برچسب صاف، بدون برآمدگی، بدون درز و شکاف روی لبه ی باتری قرار داشته باشد و لبه ها ی باتری صاف و سیقلی باشد نشان دهنده ی مرغوبیت ظاهری باتری تلفن است.

 بررسی نوشته های روی باتری :

باتوجه به فونت چاپ و نوع برچسب می توان تشخیص داد که آیا باتری اصل است یا خیر. باتری های نامرغوب فونت چاپ متفاوتی با باتری های مرغوب دارند، نوشته های روی برچسب باتری نامرغوب خیلی کم رنگ و یا خیلی پر رنگ است و حتی امکان دارد نوشته ها نامرتب، ناخوانا و کج باشند.

باطری تلفن

بررسی بدنه و جنس باتری :

باتری های اصل با دقت بالایی طراحی شده اند و هیچ گونه ناهماهنگی در شکل ظاهری آن ها وجود ندارد. در تولید باتری های تقلبی، برای کاهش هزینه ها از پلاستیک بازیافتی استفاده می شود که این باعث می شود باتری ظاهری یکنواخت نداشته باشد و ناهمواری هایی روی باتری ایجاد شود. کانکتورهای فلزی باتری نیز می تواند در انتخاب باتری بهتر به ما کمک کند. فلز باتری های نامرغوب اکثرا براق بوده و اندکی محدب است. اضافه پلاستیک یا برچسب هم می تواند مزاحم اتصال صحیح باتری با تلفن شود.

قیمت باتری :

باتری تلفن غیر اصل معمولا قیمت پایین تری نسبت به باتری اصل دارد، البته گران بودن همیشه نشانه اصل بودن و کیفیت نیست، ممکن است بسیاری از فروشندگان جنس تقلبی را با قیمت بالا به فروش برسانند، که با بررسی دیگر روش ها می توانید از این موضوع نیز مطمئن شوید.

 خرید باتری های اصلی شاید در نگاه اول به دلیل قیمت بالا مقرون به صرفه نباشد ولی در بلند مدت 3 برابر بیشتر از باتری های معمولی کار می کند.

 خرید از فروشگاه های معتبر و دارای گارانتی :

اگر هنوز نگران این هستید که باتری که می خرید اصل است یانه،

می توانید باتری تلفن خود را از فروشگاه های معتبری تهیه کنید که همراه باتری گارانتی هم ارائه می شود. باتری پاناسونیک اصل باید حداقل 18 ماه و دیگر برندها حداقل 1 سال دارای گارانتی باشند و فروشندگانی که حاضر به ارائه گارانتی باتری تلفن به مشتریان نیستند مطمئن باشید که باتری آنها غیراصل است و دوام زیادی نخواهد داشت.

باطری تلفن

روش های نگه داری از باتری تلفن بی سیم :

باتری تلفن هنگامی که خریداری می شود حتما نیاز به شارژ اولیه دارد، اکثر باتری ها باید 10 ساعت قبل از استفاده شارژ شوند و هنگام شارژ اولیه از آن استفاده نشود.

باتری هایی که نیاز به شارژ اولیه ندارند باتری های Ready To Use هستند. این مدل باتری های مرغوب توسط کارخانه شارژ می شوند و تا چند سال شارژ اولیه کارخانه را در خود نگه می دارند. البته بدیهی است که پس از چند روز استفاده این باتری ها نیز باید مانند بقیه باتری ها شارژ شوند.

باتری های اورجینال، توانایی نگه داری شارژ در بلند مدت را دارند و هر چه باتری مرغوب تر باشد، زمان نگه داری شارژ طولانی تر می شود.

به دلیل آنکه عمر باتری های شارژی به نسبت تعداد دفعات شارژ این باتری ها مشخص  می شود، برای استفاده بهینه، باتری تلفن های بی سیم می بایست در فواصل چند روز یک بارشارژ شوند و تا وقتی آلارم نیاز به شارژ در نمایشگر بی سیم ظاهر نشده است نباید باتری بی سیم را شارژ کرد. باتری های مرغوب پاناسونیک، دفعات شارژ برابر 300 تا 2100 مرتبه دارند و با هر بار شارژ یک مرتبه از عمر شارژ اسمی باتری کسر می شود.

باطری تلفن

استفاده از باتری های تقلبی چه مشکلی ایجاد می کند؟

استفاده از باتری های تقلبی به دلیل کیفیت شارژدهی پایین در کوتاه مدت شارژ تمام می کند و باید دوباره اقدام به خرید باتری کنید. استفاده از باتری های تقلبی در بعضی موارد باعث داغ شدن بیش از حد باتری تلفن و در نهایت ذوب شدن بدنه ی پلاستیکی تلفن بی سیم می شود. این اتفاق علاوه بر خسارت به تلفن بی سیم، مشکلات مرتب شارژ کردن تلفن، قطع شدن مکالمات روزمره و تحمیل هزینه گزاف بابت خرید مجدد باتری را هم دارد.

تلفن همراه پاناسونیک یا زیمنس

مقایسه تلفن بی سیم پاناسونیک با تلفن بی سیم زیمنس

سوالاتی که هنگام خرید تلفن بی سیم برایمان پیش می آید این است که چگونه می توانیم بهترین انتخاب را برای خرید تلفن بی سیم داشته باشیم؟ پیام گیر داشته باشد یانه؟ تک گوشی باشد یا چند گوشی؟نیاز داریم که تلفن امکاناتی مانند بلندگو وشماره گیر داشته باشد یا نه؟ نیاز داریم که دارای بلوتوث، وای فای و لینک کردن باشد؟ آیا می خواهیم نویز گیر باشد؟

در این مقاله به جواب سوالاتتان می رسید و با توجه به امکاناتی که  دو تلفن بی سیم پاناسونیک و تلفن بی سیم زیمنس دارد اگر بین دو راهی انتخاب یکی از این دو برند هستید می توانید بهترین انتخاب را باتوجه به نیازتان انجام می دهید.

تلفن بی سیم پاناسونیک

پاناسونیک اولین فروشنده تلفن های بی سیم در جهان است که طرفداران زیادی دارد.

این برند در واقع ژاپنی است اما بیشتر توسط کشورهای مالزی و چین تولید می شود.

تلفن های پاناسونیک در رنگ های مختلفی عرضه می شوند که کاربران با توجه به سلیقه و مکان مورد استفاده می توانند انتخاب نمایند.

قابلیت های تلفن بی سیم پاناسونیک

تلفن های بی سیم پاناسونیک دارای دکمه های بزرگ، صفحه نمایشگر بزرگ و استفاده آسان هستند که این ویژگی ها باعث می شود گروه های سنی متفاوت به راحتی ازآن استفاده نمایند. تلفن های بی سیم پاناسونیک دارای حالت شب است که با استفاده از این قابلیت می توانید تلفن را تنظیم نمایید تا در زمان های بخصوص مانند شب ها به صدا در نیاید.

تلفن بی سیم پاناسونیک

مسدود کردن شماره هایی که برای کابر ایجاد مزاحمت میکند و داشتن قابلیت ایمن برای جلو گیری از استراق سمع از ویژگی های برند پاناسونیک است.

داشتن قابلیت DECT، که مکالمه ها را در خانه های بزرگ در صورت دور بودن از دستگاه آسان می کند و داشتن فرکانس با برد کافی برای استفاده در خانه های بزرگ از دیگر قابلیت ها محسوب می شوند.

گوشی های بی سیم پاناسونیک را می توانید تا 6 گوشی که در مدل های متفاوت فرق دارد افزایش دهید.

وجود نشانگر نورانی در پشت گوشی باعث می شود افرادی که به هر دلیلی صدای تلفن را نمی شنوند با چشمک زدن این نشانگر LED متوجه تماس ها شوند.

باتری تلفن های پاناسونیک در اکثر فروشگاه ها موجود است به خصوص گوشی های جدید پاناسونیک که از باتری نیم قلمی استفاده می کند.

این تلفن ها در مقابل ضربه بسیار مقاوم هستند ودر حالت آماده به کار از حداقل انرژی استفاده می کنند.

 

در ساخت این تلفن ها از هیچگونه مواد شیمیایی مانند کادمیوم، سرب، جیوه، هگزاولانت و کرومیوم که به محیط زیست آسیب می زند استفاده نشده است.

امکان به اشتراک گذاری دفترچه تلفن نیز وجود دارد. اگر از چند تلفن استفاده می کنید شماره ها را در گوشی های دیگر هم به اشتراک بگذارید و حتی با استفاده از سیم کارت ریدر کاربر می تواند شماره های گوشی همراه را به تلفن بی سیم منتقل کند.

از دیگر ویژگی های این برند می توان به قابلیت اتصال به دیوار، طراحی آرگونومیک برای نگه داشتن گوشی با دست یا چانه، شماره گیر ضد آب، مقام بودن در برابر سرما و گرما و مورد استفاده بودن هنگام قطعی برق اشاره کرد .

 

تلفن های بی سیم زیمنس

تلفن های بی سیم زیمنس ساخت آلمان و یکی از بهترین محصولات است که با، باکیفیت ترین مواد اولیه تولید و در راستای تکنولوژی روز دنیا طراحی شده است. زیمنس چند سالی است که محصولات خود را با نام تجاری گیگاست به بازار عرضه می کند.

قابلیت های تلفن بی سیم زیمنس

تلفن های بی سیم زیمنس دارای یک سیستم منحصر به فرد به نام اکودکت است که 80 درصد مصرف انرژی را در کلیه تلفن ها کاهش می دهد. از دیگر ویژگی های منحصر به فرد زیمنس HDSP می باشد، که این تکنولوژی پهنای باند مکالمه را دو برابر کرده و باعث عملکرد بالای صدا می شود و کیفیت صدا برای مکالمه اینترنتی بیشتر شبیه به مکالمه رو در رو است. تکنولوژی HSP در این تلفن ها  نیز باعث کیفیت فوق العاده و شفافیت صدا می شود.

این برند، بدون ایجاد تداخل در فرکانس از بهترین گوشی های شماره یک اروپا محسوب می شود و دارای 2 سال گارانتی NTP است.

تلفن بی سیم زیمنس

تلفن های بی سیم زیمنس  برحسب مدل، دارای قابلیت تنظیم برای عدم دریافت تماس های ناشناس، متصل شدن به کامپیوتر برای استفاده از دفترچه تلفن، دارای تقویم و ایمیل برای Out look، قابلیت ظبط مکالمات هنگام گفتگو، روم مانیتورینگ، دارای دفترچه راهنمای فارسی، ارسال پیامک، بلوتوث، صفحه نمایش رنگی، مکالمه با بلندگو و مخاطب یاب است. داشتن این ویژگی ها برحسب مدل تلفن متفاوت است.

برد داخلی این تلفن ها معمولا 50 متر و برد خارجی آن ها 300 متر است.

در چند سال اخیر زیمنس، تلفن های بی سیم با قابلیت تاچ صفحه نمایش را به بازار عرضه نموده است.

 

نتیجه گیری

پاناسونیک و زیمنس هر دو جز برندهای محبوب و معروف هستند. اما در ایران تلفن های بی سیم پاناسونیک از محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه برندها برخوردار است. از نظر قیمت تلفن های پاناسونیک نسبت به تلفن های زیمنس هم رده خود قیمت پایین تری دارند ولی بسته به امکانات و مدل، هر کدام از تلفن ها، دارای قیمت های متفاوتی هستند.

تلفن های زیمنس با اینکه دارای کیفیت خوبی هستند ولی خدمات بسیار ضعیفی در ایران دارند. تلفن های بی سیم پاناسونیک دارای شبکه ی خدمات پس از فروش فوق العاده، نسبت به تلفن های زیمنس  می باشند که به همین دلیل خرید تلفن های بی سیم پاناسونیک توصیه می شوند.

خرید پرینتر

بین دو راهی اجاره یا خرید پرینتر کدام را انتخاب کنیم ؟

در این مقاله هر آنچه که برای خرید پرینتر یا اجاره کردن پرینتر با توجه به نیازتان می خواهید شرح داده شده است.

بین دوراهی اجاره یا خرید پرینتر کدام را انتخاب کنیم ؟


درباره پدیده جدید اجاره پرینتر بیشتر بدانیم…

در زمان های قبل با شنیدن کلمه اجاره ذهنمان به سمت اجاره ملک یا خودرو میرفت اما امروزه تمام کالا های کاربردی را در می گیرد. افراد در بعضی مواقع نیاز به وسایلی دارند که امکان خرید آن را ندارند، به صورت موقت به آن نیاز دارند و یا فضای کافی برای نگه داری آن کالا را ندارند که در این صورت شما می توانید هر وسیله ای که نیاز دارید اجاره کنید و بعد از مدتی که برای بازگرداندن آن تعیین کرده اید کالا را بازگردانید. از جمله کالایی که بسیاری از شرکت ها و سازمان ها می توانند مدت محدودی به آن نیاز داشته باشند و آن را اجاره کنند ” پرینتر ” است .

اجاره پرینتر

مزایای اجاره پرینتر در مقایسه با خرید پرینتر :

 • استفاده از پرینتر  فقط در زمان های مورد نیاز
 • کاهش هزینه نسبت به خرید پرینتر
 • استفاده از پرینترهای متفاوت متناسب با نیاز
 • حل مشکل نبود فضا برای  نگه داری از پرینتر

چه کسانی بیشتر به اجاره پرینتر نیاز دارند؟

برای کسانی که در یک بازه زمانی کوتاه با حجم کاری بالا نیاز به پرینتر دارند و یا احتیاج به چند مدل پرینتر برای کارهای متفاوتی دارند به جای خرید پرینتر اجاره آن گزینه مقرون به صرفه تری می باشد. شرکت های خارجی که داخل ایران نمایندگی دارند و کار های تجاری انجام می دهند و نمایشگاه ها از جمله مکان هایی هستند که بیشترین نیاز را برای اجاره پرینتر دارند.

شرایط اجاره پرینتر چیست؟

هر فروشگاه با توجه به قوانینی که دارد ضمانتی برای اجاره دادن پرینتر قرار می دهد. به طور مثال تحویل در محل ثابت و دریافت مدارک شناسایی افراد، دریافت ودیعه به ارزش مبلغ واقعی کالا یا کمتر.

 اجاره برای چه حجم کاری مناسب تر از خرید پرینتر است؟

اجاره پرینتر برای سازمان ها و شرکت هایی مناسب تر است که ماهانه بیش از 800 برگ را به چاپ می رسانند.

بازه حجم کاری چه تعداد برگ است؟

اجاره پرینتر برای حجم کاری بین 1000 تا 5000 برگ مناسب تر است.

محدودیت چاپ ماهانه وجود دارد یا خیر؟

اکثر فروشگاه ها محدودیت چاپ ندارند و هزینه تعداد صفحات را دریافت می کنند و در صورت اتمام کارتریج شارژ آن توسط خود کاربر انجام می شود.

ولی برخی دیگر محدودیت چاپ دارند به طور مثال درماه کمتر از 2000 برگ می توانند چاپ کنند. که این محدودیت چاپ در فروشگاه هایی که پرینتر اجاره می دهند متفاوت است.

محدودیت زمان برای اجاره پرینتر وجود دارد یا خیر؟

دراین مورد هم با توجه به قوانین هر فروشگاه محدودیت زمان فروشگاه ها برای اجاره پرینتر متفاوت است. بطور مثال کمتر یا یشتر از مدت زمان تعیین شده پرینتر اجاره نمی دهند.

بازه قیمتی اجاره پرینتر چه قدر است؟

قیمت اجاره پرینتر ها متناسب با نوع پرینتر (تک کاره، چندکاره) و مدل آن متفاوت است. در بسیاری از فروشگاه ها بازه قیمت اجاره پرینتر روزانه از 30 هزار تومان تا 100 هزار تومان است و در بعضی فروشگاه های دیگر، هزینه اجاره پرینتر بر اساس تعداد صفحات با قیمتی مناسب از کاربر دریافت می شود. که اینکار برای افرادی با حجم کار بالا بسیار مناسب تر از خرید پرینتر است.

پر اجاره ترین پرینترها کدامند؟

پرینتر چندکاره اچ پی مدل Laser Jet Pro MFP M127fn یکی از پراجاره ترین پرینترهاست.

Laser Jet Pro MFP M127fn

اجاره به شرط خرید پرینتر در نهایت

اجاره پرینتر به شرط تملیک قرار دادی توافقی، بین فروشنده و اجاره کننده می باشد که فرد به عنوان اجاره کننده پرینتر را تحویل می گیرد و بعد از مدتی با شرایط مشخص شده در قرار داد از سمت فروشنده، می تواند پرینتر را به مالکیت خود در آورد.

مزیت مهم اجاره پرینتر به شرط تملیک این است که فرد اجاره کننده دستگاه بعد از مدتی که از دستگاه استفاده کرد و به هر دلیلی تمایل به خرید پرینتر نداشت، می تواند با پرداخت اجاره مدتی که از دستگاه استفاده نموده است پرینتر را برگرداند.

درصورتی که بعد از مطالعه این مقاله اجاره پرینتر جوابگوی نیازتان نیست بهترین گزینه خرید پرینتر است.

سانترال پاناسونیک

آنچه در مورد سانترال نمی دانید

راه‌حل‌ های سیستم های ارتباطی هوشمند و کامل

پاناسونیک با ارائه سیستم Hybird port ( در دو مدل KX-T308 و KX-T616 ) ، صنعت سیستم مراکز تلفن (سانترال) را در سال 1986 برای اولین در جهان متحول نمود. قابلیت انعطاف‌ پذیری و مقرون‌ به‌ صرفه بودن سیستم‌ های سانترال Hyrid به‌ سرعت آن‌ ها را جزء پر فروش‌ ترین سیستم‌ های جهان قرار داد.

در سال 1993 شرکت پاناسونیک بار دیگر با تولید اولین سیستم‌ های تلفن دیجیتال Super-Hybrid (سانترال) درجهان (مدل KX-TD816 و KX-TD1232 ) باعث دگرگونی دراین صنعت گردید.

این شرکت با پیروی ازاین خط مشی در سال 1995، اولین سیستم پردازش صدای دیجیتال TVP ( مدلKX-TVP100 )، را به بازار عرضه نمود.

از آن زمان تا کنون شرکت پاناسونیک بر تعهد خود مبنی بر تولید محصولات مدرن، توسعه سخت افزار و نرم افزار های جدید مانند سرویس های شبکه و برآورده کردن نیاز های مشتری استوار بوده است.

این مورد به وضوح در سری KX-TDA که در سال 2003 به بازار عرضه گردید دیده می شود. بدین نحو که امکان مکالمه تلفنی اینترنتی و کاربری آسان دریک دستگاه جمع شده اند.

یک مجله معتبر انگلیسی در فوریه 2003KX-100 را بعنوان بهترین مدل سیستم تلفن سانترال از لحاظ قیمت و کارایی برای دفاتر و شرکت ها معرفی کرد.

پاناسونیک با ادامه توسعه راه حل های IP درتولید سانترال های پاناسونیک سری KX-TDA از قبیل تلفن های جدید IP و تلفن های نرم افزاری IP موجب کاهش هزینه های سیستم IP گردیده و امکان استفاده از آن را دردفاتر فرعی و خانگی فراهم نموده است.

سیستم های سانترال Hybrid IP PBX

 • KX-TDA600
 • KX-TDA200
 • KX-TDA100
 • KX-TDA30

سیستم سانترال Hybrid IP PBX از سری محصولات با قابلیت کاربری در شبکه اینترنت به شمار می روند. آن‌ ها به گونه ای طراحی شده اند که قادرند سیستم تلفن اینترنتی، سیستم تلفن کامپیوتری طرف اول و سوم و همچنین شبکه را به راحتی پشتیبانی کنند.

پاناسونیک با ارائه نرم افزارها وسخت افزار سیستم، بوسیله یک طراحی مشترک امکان برخورداری از ضریب اطمینان بالا و قابلیت ارتقاء یافتن راحت را برای مصرف کنندگان فراهم نموده است.

هدف اصلی خط تولید جدید، فراهم آوردن “امکان استفاده آسان از سیستم برای همگان” است. این هدف موجب شده است علاوه بر در برگرفتن جدیدترین فن آوری ها توجه مضاعفی نیز برروی کاربری آسان معطوف گردد.

سیستم های سانترال Hybrid IP PBX

سیستم شبکه کاملی که باعث بهبود عملکرد کاری در عرضه ارتباطات کنونی می شود.

سیستم های سانترال Hybrid IP PBX

قابل ارتقاء متناسب با نیازتان

طراحی مدولار سانترال KX-TDA600 این امکان را به شما می دهد تا سیستم را متناسب با نیازتان ارتقاء دهید.

قفسه اصلی حداکثر گنجایش 160 پورت (240 پورت باDXDP) و قفسه اختیاری حداکثر گنجایش 688 پورت ( 1008 پورت با DXDP ){در هنگام اتصال به خط CD آنالوگ بنابر نوع ترکیب بندی ممکن است تعداد کارت ها متفاوت باشند.} به علاوه با معماری درگاه آزاد در دستگاه سانترال KX-TDA600 شما به راحتی قادرید کارت های اضافی را داخل دستگاه قرار داده و امکانات جدید و قابلیت ها را به سیستم خود اضافه نمایید.

سهولت در برقراری ارتباط

 • طراحی شیک وکاربری آسان تلفن های دیجیتال با کارایی بالا
 • مجهز به ترمینال USB جهت اتصال به کامپیوتر
 • قابلیت افزایش تعداد تلفن های سانترال دیجیتالی ( DXDP )

کارایی تحسین برانگیز

 • تجهیزات بی سیم (Multi Cell) برای برقراری ارتباط تلفنی سیار
 • سازگاری با سیستم تلفن همراه
 • رابط (TAPI و CSTA)CTI2ISDN
 • تلفن کامپیوتری/ کنسول کامپیوتری
 • عملکرد پیشرفته
 • قابلیت سازگاری با (PRI/BRI)ISDN
 • سازگاری با سیستم پردازش صدا (Voice Processor)
 • ایستگاه تقویت کننده Cell2 کاناله جهت اتصال به پورت رابط DPT

کاهش هزینه مکالمات

 • ویژگی پروتکل اینترنتی VOIP (تلفن اینترنتی)
 • برقراری شبکه دیجیتال QSIG جهت کنترل تماس (خروجی وورودی)، قابلیت شماره گذاری متنوع و ویژگی های دیگری چون CLIR/COLP/CLIP/مکانیزم COLR
 • انتخاب مسیر خودکار(ARS)/مکانیزم LCR
 • ایجاد شبکه قابل اعتماد از طریق E1/T1،E&M
 • کنترل و اداره چندین دفتر دور از دفتر مرکزی یک شبکه IP

با افزودن یک شبکه به دستگاه سانترال کنونی تان،قادرید از دفتر مرکزی خود،کل سیستم IP-PBX شرکت را تحت کنترل داشته باشید حتی اگر دفاتر فروش، شعب شرکت و کارخانه درمکان های دیگری واقع شده باشند. این ویژگی باعث بهبود مدیریت می شود. سانترال های پاناسونیک سری KX-TDA متناسب با تغییرات محل کار به راحتی قابل ارتقاء می باشند.

قابلیت چندزبانی

سیستم سانترال Hybrid IP PBX قابلیت سازگاری به 5 زبان مختلف را دارد .این ویژگی برای مکان هایی که بیش از یک زبان کاربری دارد،قابل استفاده می باشد. می توان زبان دلخواه را برای خط تلفنی تعریف نمود تا نیاز های کاربر در هنگام استفاده از این خط برآورده گردد.

نشانگر نورانی وجود پیام و تماس جدید (قرمز/سبز)

این LED بزرگ با قالبیت رویت آسان ، پیام ها و تماس ها را نشان می دهد و حتی از فاصله دور نیز قابل تشخیص می باشد. رنگ چراغ ها نوع ارتباط گیرنده را مشخص می کند بطوریکه رنگ سبز برای خط داخلی و رنگ قرمز برای خط شهری می باشد. همچنین LED قرمز چشمک زن نشانگر وجود پیام جدید است.

خروجی  eXtra Device Port و xdp دیجیتال

سیستم XDP در سانترال پاناسونیک امکان افزودن یک خط تلفن معمولی ( آنالوگ یا بی سیم ) را بدون هزینه های اضافی برای شما فراهم می کند. شما قادرید در هنگام ارسال فاکس همزمان با تلفن صحبت کنید و یاهنگام مکالمه با اتصال مودم به پورت XDP اطلاعات را از شبکه Download نموده و یا به اینترنت دستیابی داشته باشید. XDP دیجیتال به شما امکان میدهد تا تعدادتلفنهای دیجیتال رابدون افزودن کارت اضافی افزایش دهید.ازاین روکارمندان شما بابهره گیری ازتلفن های دیجیتال بهره وری شرکت رابالا خواهند برد.

تلفن های سانترال

یکپارچه کردن دفاتر متعد داز طریق پروتکل اینترنتی (IP)

اکنون قادرید شعب شرکت و پرسنل فعال خارج از شرکت را ازطریق پروتکل اینترنتی (IP) به یک دستگاه سانترال پاناسونیک Hybrid IP-PBX در دفاتر مرکزی متصل کنید.

برای این منظور فقط یک سانترال پاناسونیک Hybrid IP-PBX مرکزی لازم است، به این معنا که شما می توانید ارتباطات تلفنی بین دفاتر خود را به سادگی و بطور کارآمد کنترل نمایید و از هزینه های گزاف برای انجام سیم کشی تلفن جلوگیری کنید ،چرا که تلفن های (IP) به شبکه داخلی موجود شما وصل می شوند.

یکپارچه کردن دفاتر متعدد از طریق پروتگل اینترنتی

واحد پذیرش خودکار سه مرحله ای با راهنمای صوتی

 • مدیریت عالی تماس های ورودی
 • امکان برقراری تماس برای تماس گیرنده بعد از ساعت اداری و دسترسی به داخلی مورد نظر
 • تقسیم بارکاری اپراتور بادیگران

در سانترال های پاناسونیک ، سرویس پاسخگویی خودکار 3 مرحله ای به تماس گیرنده امکان می دهد تا با گرفتن یک شماره یک رقمی از طریق پیغام های ضبط شده در سیستم DISA {دسترسی مستقیم به سیستم داخلی} راهنمایی شود و به بخش مورد نظر هدایت گردد،بدون اینکه نیازی به کمک اپراتور داشته باشد.

نمایشگر * Caller ID روی تلفن تک خط وتلفن سانترال آنالوگ

 • تشخیص تماس گیرنده
 • مدیریت تماس بهتر

این سیستم با سرویس Caller ID سازگار است و به کاربر امکان می دهد تا مشخصات تماس گیرنده را روی تلفن های تک خط (SLT) و تلفن های سانترال آنالوگ (APT) مشاهده نماید. نام تعیین شده در برنامه تنظیم نام سیستم شماره گیری سریع هنگامیکه با مشخصات تماس گیرنده همخوانی داشته باشد و جزء اطلاعات ذخیره شده باشد روی صفحه نمایشگر ظاهر می شود. صفحه نمایشگر تلفن های سانترال برای دسترسی به فهرست 2 تماس آخر (Call Log) قابل استفاده می باشد. ظرفیت حافظه سیستم تا 300 نام و شماره تلفن می باشد.

به راحتی می توان با تماسهای دریافتی ذخیره شده در فهرست تماس ها مجددا تماس گرفت.

*کارت مربوط مورد نیازاست

درصورت موجود بودن سرویس Caller ID درمحل زندگی تان باشرکت مخابرات تماس حاصل نمایید.

پیام گیر (BV)*

با استفاده از سرویس پیام گیر سانترال پاناسونیک شما قادرید با ضبط پیغام های خوش آمدگویی در صندوق خود هنگامیکه قادر به پاسخگویی تماس نیستید برای تماس گیرنده پیغام پخش نمایید.

تماس گیرندگان قادرند پیغام های خود را مستقیما در صندوق شما ضبط کنند و اطلاعات خصوصی را بدون نیاز به یادداشت شدن در اختیارتان قرار دهند. مراکز تماس و گروه های کاری می توانند از یک محیط کاری پیغام گذاری عمومی برای ضبط پیغام های تماس گیرندگان که امکان پخش آن‌ها توسط اپراتور و یا اعضاء گروه وجود دارد،استفاده کنند.

*یک کارت پیغام صوتی اختیاری لازم است.

راه حل کامل سیستم سانترال PXB

امروزه شاهد تحول و دگرگونی در زمینه فنآوری مخابرات و اطلاعات IT هستیم. همچنین محیط های اداری ما در حال تغییر هستند تا قابلیت و کارایی بیشتری داشته باشند. سیستم‌ های تلفن سانترال پاناسونیک به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند حداکثر بهره را از این تغییرات حاصل نموده و با ارائه محصولات مدرن و بسیار جدید کلیه نیازهای مشتریان را برآورده کنند.

 • راه‌حل‌های شبکه
 • راه‌حل‌های پیام
 • ارائه صورتحساب به صورت کامل ویاکاربرد درهتل
 • مدیریت مراکز تماس کم ظرفیت
 • راه‌حل‌های بی سیم

راه‌حل‌های شبکه ای

کلیه مشاغل و حرفه ها قادرند از یک سیستم شبکه ای قابل اعتماد ،کم هزینه در شبکه داخلی شرکت با کاربری آسان بهره مند شوند. ویژگی هایی چون خطوط E&M و Voice-Over-IP قادر است بطور قابل ملاحظه ای هزینه ها را کاهش دهد و با استفاده از شبکه داخلی شرکت دسترسی آسانی را برای کارکنان فراهم آورد . برای مثال شماره گیری های شبکه ای به شما امکان می دهد تا شماره هایی را برای هر یک از خطوط خود اعم از دفتر مرکزی و یا شعبه تعیین نمایید و در وقت و هزینه صرفه جویی کنید.

سیستم سانترال پاناسونیک KX-TDA Hybrid IPBX با قابلیت پشتیبانی پروتکل QSIG این امکان را به شما می دهد تا با برقرای ارتباط داخلی بین چندین مکان مجهز به سانترال PBX، یک سیستم بزرگ مجازی تلفن ایجاد کنید و به عملکرد های پیشرفته تری دسترسی داشته باشید.

 بلندگو KX-TS730

برقراری ارتباط کنفرانسی در بین چندین مکان مختلف

بلندگوی فوق العاده حساس و دقیق برای ضبط کنفرانس

سیستم KX-TS730 با بلندگوی کنفرانسی از طریق یک خط آنالوگ امکان برقراری ارتباط کنفرانسی چند نفره را با صدای صاف و شفاف فراهم می کند.

به دلیل همیشه آماده بودن عملکرد ضبط ، راه اندازی تلفن کنفرانسی به آسانی امکان پذیر است.

به لطف وجود دو میکروفن در هر 4 گوشه این بلندگو اصوات در تمامی جهت ها ضبط می شوند.

راه‌ حل‌ های پیام

سیستم پیام گذاری سانترال پاناسونیک قابلیت های چند زبانه و کارایی بالایی را در اختیار شما میگذارد. بطوریکه میتوانید به مشتریان خود سرویس مطلوبی ارائه کنید، همچنین شما از مزایای سیستم پیام گیری که بطور اتوماتیک کار می کند و شما را در طول 24 ساعت شبانه روزی آگاه می کند بهره برده و مهم تر از همه قادر خواهید بود که در هزینه های خود نیز صرفه جویی کنید. سیستم پیام گیری سانترال پاناسونیک در واقع به معنای راحتی بیشتر برای شما و رضایت کامل برای مشتریانتان می باشد.

صندوق صوتی متمرکز

در سانترال پاناسونیک امکان استفاده اشتراکی از صندوق صوتی در شبکه فراهم است.این ویژگی دسترسی به صندوق پستی متمرکز رابرای تماس گیرنده فراهم می کند.تماس گیرنده پس از شنیدن پیام درانتظاربه صندوق صوتی هدایت شده وازسرویس خودکار گویابهره مند می شود.

سرویس مشتری

با استفاده از سرویس مشتری شما قادرید با دادن یک شماره یک رقمی به تماس گیرنده، امکان دسترسی وی را به داخلی های بخش، اعلان های مخصوص و اطلاعات دیگر فراهم نمایید. ابتدا تماس گیرنده منوی سرویس مشتری را می شنود و سپس گزینه مورد نظر خود را انتخاب می کند.

منوی پست صوتی ( VM ) برروی صفحه نمایشگر

برای عملکرد آسان تر،منو های پست صوتی و تعداد پیغام های صوتی دریافتی روی صفحات نمایشگر تلفن های سانترال ظاهر می شوند. کاربران میتوانند به راحتی پیغام ها را بازخوانی کنند.

عملکرد های منحصر به فرد پاناسونیک

 • کنترل تماس درحال انجام (LCS)

وقتی که حالت LCS در دستگاه سانترال فعال می شود شما قادرید پیام های دریافتی را کنترل نموده و سپس در مورد پاسخگویی یا عدم پاسخگویی تصمیم بگیرید. این سیستم به مانند سیستم منشی تلفنی روی میزتان عمل میکند.

 •  ضبط دو طرفه

این ویژگی به کاربر امکان می دهد تا مکالمه در حال انجام را در یک صندوق صوتی تنها با فشار کلید Two-Way Transfer ضبط نماید.نوع دیگراین ویژگی انتقال دوطرفه (Two-Way Transfer) می باشد که به کاربر امکان می دهد تا مکالمه در حال انجام را در صندوق صوتی کاربر دیگری ضبط نماید.این ویژگی برای شرکت هایی که قصد دارند متصدیان پذیرش شخصا پیام ها را ضبط کنند ایده آل می باشد.

KX-TVM200 - KX-TVM50

ارائه صورتحساب به صورت کامل و یا کاربرد در هتل

سیستم‌های سانترال پاناسونیک PBX پاناسونیک برای شرکت هایی که در زمینه هتلداری فعالیت دارند، وسیله ارزشمندی برای بهبود بازدهی و ارائه سرویس به مشتری می باشد. این سیستم ها عملکرد مربوط به امور داخلی هتل با ویژگی هایی مانند کنترل ورود و خروج ، تماس برای بیدار شدن و غیره را فراهم می کنند. همچنین این سیستم ها را می توان به صندوق حسابداری و نشانگرهای نوری پیام روی تلفن های اتاق مرتبط کرد. و عبارتنداز :

 • کنترل ورود / خروج
 • تنظیم زنگ تلفن برای بیدار شدن / حذف کردن / تایید / زنگ خطر
 • روشن و خاموش شدن نشانگر نوری پیام
 • اطلاعات مربوط به وضعیت اتاق
 • صورت حساب تلفن
 • تنظیم و پاک کردن نام و شماره داخلی
 • مدیریت مراکز تماس کم ظرفیت

مدیریت مرکز تماس کم ظرفیت

پاناسونیک با ارائه سیستم‌ های سانترال PBX موجب می شود که محیط کاری شما متفاوت به نظر برسد و ویژگیهای مدیریت تماس هوشمند این سیستم ها باعث بهبود کارایی شده و رضایت مشتریان شما را افزایش می دهد و همچنین تصویری زیبا از محیط کار شما نمایش می دهد.استفاده از سیستم توزیع منظم تماس (UCD) کلیه تماس ها را در بین تعدادی از شماره های داخلی کارکنانتان برای پاسخگویی توزیع می کند. یک مدیر مسئول قادر است وضعیت تماس ها را از روی صفحه نمایش LCD تلفن دیجیتال سانترال مشاهده کند و از فاکتور زمان برای استفاده در تصمیم گیری های مدیریتی بهره جوید.

عملکردهای مرکز تماس داخلی سانترال

 • توزیع تماس به داخلی آزاد
 • الویت VIP (تماس گیرنده)
 • پیام های صف انتظار
 • پیغام نوبت (WRAP-UP)
 • خاتمه دادن به تماس
 • فهرست ورود و خروج از سیستم
 •  سیستم تلفن رایانه ای (CTI): با اتصال سیستم تلفن سانترال به یک کامپیوتر،کارایی آن به طور فزاینده ای بهبود می یابد. قابلیت های بالقوه سیستم CTI تقریبا گسترده و وسیع هستند و به‌ سرعت ارتقاء می یابند. برای مثال زمانیکه یکی از کارمندان شما در حال صحبت کردن با مشتری می باشد، کامپیوتر می تواند بطور خودکار اطلاعات مربوط به تماس گیرنده،تاریخ و وضعیت مالی ،نمونه های خریداری شده و دیگر اطلاعات مفید حاصله را نمایش دهد.سیستم CITا وسیله ارزشمندی برای کمک به بهبود وضعیت فروش و ارائه سرویس بهتر برای مشتری می باشد.
 • سرور گزارشی ACD یا همان (KX-NCV200) : برای ارائه عملکرد های مرکز تماس پیشرفته به کاربران سیستم  سانترال PBX پاناسونیک از جمله مدلهای KX-TDA100/200 و KX-TDA600 طراحی شده است. این سرور از ویژگی های مفیدی مانند کنترل و گزارش های عملکردی مرکز تماس برخوردار است و همچنین بعنوان یک صندوق پستی نیز عمل می کند.

در سال 2007 مدل‌های سانترال  KX-TDE100 و KX-TDE200 با تلفن‌های اختصاصی IP جدید را راه‌اندازی کردیم این سیستم کاملاً IP  است که دارای نوع  انتخاب و کاربرد زیاد است.

رویکرد سیستم‌ های سانترال PBX پاناسونیک به IP :

رویکرد سیستم‌های PBX پاناسونیک به IP

ادارات امروزی در حال تغییر از سیستم مخاطراتی معمولی به سمت دستگاه‌های IP انعطاف‌پذیر و کم‌ هزینه می‌باشند و حداکثر استفاده رامی‌توان از رشد سریع در کاربری ها و جهانی شدن IP برد و برای ساخت یک سیستم مخابراتی کامل IP از دستگاه سانترال KX-TDE100/200 استفاده نمود که با سیستم های ارتباطی جدید کاملاً سازگار می باشند.سانترال KX-TDE100/200 عملکردهای مجهز استاندارد و جدیدی را ارائه می‌دهد که کارایی را افرایش داده و هزینه‌های ارتباط را کاهش می‌دهد. این سری دارای خصوصیاتی با کارایی بالا و استفاده راحت از قبیل کارکرد بی‌سیم، صندوق پست صوتی و CTI می‌باشند. دستگاه‌های سانترال پاناسونیک IP-PBX برای شرکت‌هایی که قصد تغییر در سیستم فعلی به یک سیستم کامل IP را دارند، یک سکوی قابل‌گسترش و با کاربری راحت ارائه می‌دهد که در زمینه های تجاری متعددی قابل انطباق می‌باشد.

این مدل‌ها خطوط مخابراتی معمولی را پشتیبانی می‌کنند. بنابراین این امکان را برای سیستم‌های سانترال IP فراهم می‌کند تا خطوط مخابراتی معمولی نظیر ISDN و خطوط آنالوگ به آن‌ها متصل گردند. ممکن است با توجه به محیط کار، تغییر یک خط معمولی مخابراتی موجود به یک سیستم سانترال کاملاً IP به دلیل محدودیت زمانی و هزینه دشوار باشد ولی با سیستم‌های سانترال پاناسونیک KX-TDE100/200 به‌طور منصفانه‌ای پاسخ این نیاز تأمین می گردد در سانترال های سری‌ TDA فعلی از طریق برد اصلی می‌توان به ‌آسانی یک سیستم جدید بنا کرد و اما در سری سانترال های KX-TDE100/200 راه‌حل مناسب برای شرکت‌هایی وجود دارد که می‌خواهند هم‌زمان با استفاده از شبکه مخابراتی فعلی به ‌آرامی به یک سیستم IP تبدیل شوند.

سانترال تلفن کاملا IP :

سانترال سری TDA پاناسونیک با امکانات قدرتمند و ارتقا یافته

دستگاه سانترال پاناسونیک سری KX-TDE سیستم‌های مخابراتی پیشرفته کاملاً IP هستند که امکانات و سرویس‌های IP تلفنی را روی شبکه محلی (LAN) و هم شبکه‌های گسترده (Broad band )فراهم می‌آورند. سانترال TDE سکوی مخابراتی ایده آل جهت برآورده نمودن تمام نیازهای تجاری، اداری و مخابراتی امروزه و هم چنین با دارا بودن یک سیستم کاملاً IP برای نیازهای آینده، بهره‌گیری از آخرین فن‌آوری SIPرا نیز امکان پذیر می سازد.

امکانات جدید IP در سانترال TDE

1. سازگاری کامل با IP

 • ظرفیت اولیه سیستم بالغ بر 64 تلفنIP و 32 خط ترانک با استفاده از کارت اختیاری DSP
 • تلفن های استاندارد SIP بالغ بر 128 و حداکثر
 • ظرفیت سیستم با کارت اختیاری
 • مجموع خطوط شهری (ترانک): 128
 • مجموع خطوط داخلی: 256
 • برنامه ریزی سیستم توسط نرم افزار PC Programong همانند نرم افزار سری TDA
 • 2 پورت شبکه (LAN) بطور پیش ساخته

2.تجهیز شده با راهکارها و قاب TDA به طور کامل

 • با قابلیت استفاده ازکارتهای اختیاری TDA و سادگی کاربر گرفته از سیستم های TDA
 • سادگی نصب
 • نگهداری آسان
 • پشتیبانی کامل از ویژگی های TDA
 • قابل ارتقابه TDE با تعویض کارت IPCMPR CARD سری TDA

3.پشتیبانی از تلفن های سانترال جدیدسری IP-PT NT300

 • قابلیت نمایش اطلاعات برنامه ریزی شده درکلیدهای CO تا 4 صفحه
 • ماژول بلوتوث BLUETOOTH برای مکالمه آزاد (بدون گوشی دستی)
 • ماژول صفحه کلید 12تایی / 60 تایی (فقط برای مدل های KX-NT346 وKX-NT343)
 • کاهش باررافیکی VOIP برروی منابع شبکه و دستگاه سانترال تلفنPBX
 • کیفیت بالای صدا در تلفن های سری KX-NT300 با استفاده ازG.722  CODEC

4.نگهداری آسان

برنامه ریزی سیستم ها توسط نرم افزار  PC Programming همانند نرم افزار سری TDA

5.برنامه ریزی همزمان چند دستگاه Multi Site programming

امکان برنامه ریزی همزمان چند دستگاه سانترال TDEبه طور همزمان درصورت اتصال به شبکه دستگاه ها. این ویژگی هم چنین امکان تنظیم نرم افزاری همزمان دستگاه ها را نیز بوجود می آورد.

6.ارتباط با سرویس های شبکه ای

دستگاه سانترال TDE با پشتیبانی از ارتباط با سرویس های شبکه ای زیر بهره وری و ثبت اطلاعات را ممکن می سازد:

 • بهره گیری از سرویس  DHCP برای TDE
 • پشتیبانی از SNMP Agent / Alarm
 • پشتیبانی از SNTP

7.کارت پیام پیش ساخته

KX-TDE با کارت پیام 2 کاناله ساخته می شود.

8.  داخلی های متحرک و بهینه شده Hot Desking

این امکان وجود دارد که هر داخلی استفاده نمود و تمام تنظیمات مربوط به داخلی خود را در آن داشته باشیم. این قابلیت درموارد زیر بسیار سودمند می باشد. تغییر مکان (میز) خودمیز و تلفن های شخصی برای استفاده وجودندارد.

تلفن های اختصاصی IP :

مجموعه جدید تلفن های اختصاصی IP

ماژول های اختیاری صفحه کلید

 مجموعه جدید تلفن های اختصاصی IP

سازگاری کامل با IP

سانترال IP پاناسونیک امکان استفاده از خطوط ورودی IP TRUNK با پروتکل های H.323،SIP ، تلفن های اختصاصیIP، تلفن های نرم افزاری IP، تلفن های داخلی SIP را می دهد.

سازگاری کامل با IP

تلفن های اختصاصی  Hybrid IP PBX :

تلفن های اختصاصی Hybrid IP PBX

راه کار بی سیم:

نگاه کلی به سیستم

سیستم چندسلولی DECT راهکار یکپارچه سیستم طراحی شده جهت سانترال پاناسونیک می باشد این سیستم انتقال مکالمه از یک سلول به سلول دیگر و پوشش بی سیم رابهینه نموده و امکان کار در ساختمان های بزرگ رافراهم می آورد گوشی بی سیم پاناسونیک مدل KX-TCA355 امکان کار در محیط های صنعتی که دارای گرد، غبار و آب ریزی هستند را با پشتیبانی ازاستاندارد IP54 امکان پذیر میسازد این تلفن با مجموعه وسیعی از امکانات و ویژگی های سایزکوچک و سبک به امکانات تلفنی بسیار مجهز می شود. در حالیکه گوشی بی سیم مدل KX-TCA155 انتخابی مناسب برای کاربرانی است که امکانات تلفنی پایه را با قیمت مناسب می خواهند. تلفن های سانترال KX-TC355 و  Kx-TCA255 و KX-TCA155 باید به یک سیستم سازگار مانند:

KX-TDA30/KX-TDA100/KX-TD200/KX-TDA600 متصل شوند.

KX-TCA355 / KX-TCA256 / KX-TCA155

 • صفحه نمایش نورانی آبی رنگ شش سطری
 • صفحه کلید نورانی
 • نمایشگر چند زبانه مکالمه آزاد (Speaker Phone)
 • کلیدهای قابل برنامه ریزی
 • پشتیبانی از سرویس های   PBX
 • 200 حافظه تلفنی
 • قابلیت اتصال به هدست
 • 9 زنگ موزیک پلی فونیک و 6 الگوی زنگ
 • لرزاننده (ویبراتور)
 • حالت جلسه فقط مدل های KX-TCA355 و KX-TCA256

ویژگی های مدل KX-TCA355

IP5*: مقاوم در برابر گرد و غبار (محافظت در مقابل نفوذ گرد و غبار)

IP4*: مقاوم در مقابل آب پاشیدگی (محافظت در مقابل آب پاشیدگی)

گوشی پاناسونیک KX-TCA355 مطابق با آزمایش های استاندارد صنعتی UKAS   IP54 می باشد.

پلاستیک فشرده و مقاوم درحاشیه ها، تلفن را در مقابل ضرب دیدگی محافظت می کند.

استفاده ازمواد مقاوم درقاب پلاستیکی

آنتن های سلولی

KX-TDA0141: دو کانال مکالمه همزمان

KX-TDA0142: چهار کانال مکالمه همزمان

آنتن سلولی پرظرفیت  KX-TDA0158:از 8 کانال مکالمه همزمان پشتیبانی می کند.

تکرارکننده KX-A272

استفاده از تکرار کننده، پوشش را افزایش می دهد، حداکثر از 6 تکرارکننده برای هر سلول می توان استفاده کرد.

 CTI و نرم افزارهای کاربردی

 Phone Assistant برای کارایی پرسنل و دسترسی آسان به امکانات تلفنی

با فراهم نمودن اطلاعات تماس ها روی صفحه رایانه مانند شماره تلفن تماس گیرنده، نام تماس گیرنده و با استفاده از صفحه کلید رایانه یاموش واژه (Mouse) به سرعت تماس ها را می توان اداره نمود. بنابراین کاربران را قادر می سازد با صرف وقت کمتری کارایی بیشتری داشته باشند.

اطلاع از حضور و در دسترس بودن همکاران

این نرم افزار به شما کمک می نماید قبل از تماس با آنها از حضور و در دسترس بودن آنها مطلع شوید. بنابراین تعداد تماس های بدون پاسخ به نحوه چشمگیری کاهش می یابد.

دسترسی آسان به خدمات وسرویس های تلفنی

حضور ساحر در زمانی که بدان نیاز دارید مانند سرویس هایی از قبیل انتقال تماس، دنبال من بیا، مزاحم نشوید، قفل خط، پارک خطوط و ایجاد مکالمه سه نفره.

شماره گیری آسان از پایگاه داده شما

کاربران می توانند لیست تماس های خصوصی و اداری برای خود بسازند و به راحتی از لیست تماس ها برای شماره گیری استفاده نمایند با موش واره (Mouse) این نرم افزار قادر است از نرم افزار لیست تماس های Outlook بهره ببرد.

ارتباط بادوربین های IP

دوربین های IP پاناسونیک قابلیت یکپارچه شدن بانرم افزار را دارا می باشند. بدین ترتیب میتوان با دیدن تصاویر دوربین، به زنگ های درب ورودی پاسخ داد.

ضبط مکالمه بطورمستقیم درصندوق پست صوتی (KX-TVM50/200)

کاربران Phone Assistant می توانند مکالمات خود را ضبط نمایند.

Phone Assistant Status :

نظارت آسان برای سرپرست ها و مدیران

مدیران، سرپرستها و سرگروه ها میتوانند به فعالیتهای ارتباطی اعضا گروه نظارت لحظه به لحظه داشته باشند.

نرم افزار Phone Assistant Status امکان نظارت بر روی 128 کاربر ترکیبی از کاربران نرم افزار Phone Assistant و داخلی با تلفن معمولی را میدهد و اطلاعات حضور و در دسترس بودن آنها را نیز ارایه می دهد و ابزاری کامل برای مرکز تماس کوچک می باشد.

کاربران  Statusقابلیت جوابگویی به هرتماس درحال زنگ خوردن که نظارت می شود را دارند، همچنین می توانند به مکالمات گوش دهند، وارد مکالمه شده و مکالمه را به فرد دیگری منتقل نمایند سرپرست ها همچنین قادرند مکالمات را ضبط نمایند داخلی های تحت نظارت را برای تشخیص آسان علامتدار نموده تا برای مثال کارمند تازه استخدام شده آموزشی راکنترل نمایند.

نظارت بر کارمند و فواید آن

کاربر نرم افزار   phone Assistant Ststus می تواند تمام تماس های ورودی تنظیم شده را نظار کند. مدیر می تواند نه تنها فعالیتهای ارتباطی بلکه تنظیماتی که کاربران بر روی تلفن خود نیز انجام می دهند از قبیل پیام عدم حضور، انتقال تماس و…را کنترل نماید.

دیاگرام ساده اتصالات سیستم

دیاگرام ساده اتصالات سیستم

توسعه قابلیتهای گزارش گیری

این نرم افزار قابلیت پیش ساخته بسیار قوی برای گزارش گیری دارد، همچنین امکان سفارشی نمودن گزارش ها را نیز دارا می باشد به نحوی که بتوان از تمام فعالیتهای ارتباطی سازمان مطلع بود. از قبیل:

وضعیت داخلی های تحت نظارت

تاریخچه تمام تماس ها

خروجی تماس ها به ساختار فایلCSV

برای مدیران IT  و نگهداری

واحد IT با استفاده از یک رایانه شبکه شده وجست جوگر استاندارد (Web Browser) و نرم افزارPhone Assistant  می توانند کاربر ایجاد نمایند و تنظیمات تلفن آنها را در TDA/TDE/IP-PBX انجام دهد. با استفاده از این ابزار می توان تنظیمات داخلی ها را از قبیل:

تنظیم ساعت / تاریخ و تعطیلات

واردنمودن / تغییر حافظه تلفنی سانترال

تنظیم پیام غیبت برای سیستم

تنظیم انتقال تماس / سرویس مزاحم نشوید / انتظار مکالمه و…

تنظیم کلیدهای قابل برنامه ریزی

با پیکربندی مناسب شبکه IP پرسنل مجاز واحد IT حتی می توانند تنظیمات پایه    TDA را از طریق دسترسی به شبکه انجام دهند.

سیستم مرکز تماس غیر رسمی (کوچک):

سرور گزارش گیری KX-NCV200

سرور گزارش ACD جهت مرکز تماس پیشرفته برای دستگاههای سانترال پاناسونیک از قبیل KXTDA100/200/600 و KX-TDE100/200 طراحی شده است.

این ابزار کار کردهای مفیدی شامل گزارش لحظه به لحظه، گزارش سطح کارایی مرکز تماس وکاربران وارد شده به سیستم را به همراه دارد، تفاوت بین از دست دادن یا گرفتن یک مشتری در یک تماس تلفنی است. راه کار مرکز پاناسونیک این اطمینان را به شما میدهد که تماس های تلفنی مطابق خواسته شما انجام شود.

دیاگرام ارتباط سیستم

دیاگرام ارتباط سیستم

سیستم پردازش صدا  KX-TVM50/TVM200

مکالمه انسانی هنوز  بهترین راه ارتباطی می باشد و پاناسونیک با معرفی دو سیستم پردازش صدا KX-TVM200 و KX-TVM50 کارایی ارتباط را افزایش می دهد.

KX-TVM200  و  KX-TVM50 سرویس های جوابگویی خودکار، مسیریابی خودکار تماس، اطلاع از وجود پیام جدید را ممکن ساخته و برحسب نیاز شما قابلیت سفارشی شدن را دارد.

تکامل سیستم سانترال PBX پاناسونیک

تکامل سیستم PBX پاناسونیک

ادارات امروزی در حال تغییراز سیستم مخابراتی معمولی به سمت سیستم هایIP انعطاف پذیر و کم هزینه می باشند و حداکثر استفاده را می توان از رشد سریع درکاربری ها و جهانی شدن IP برد و برای ساخت یک سیستم مخابراتی کامل IP از سانترال KX-TDE/NCP استفاده نمود که با سیستمهای ارتباطی جدید کاملا سازگار می باشد.  سانترال KX-TDE/NCP عملکردهای مجهز استاندارد و جدیدی را ارائه می دهد که کارایی را افزایش داده وهزینه های ارتباط را کاهش می دهد.

این سری دارای خصوصیاتی با کارایی بالا و استفاده راحت از قبیل کارکرد بی سیم، صندوق پست صوتی و CTI می باشند. سیستم های سانترال پاناسونیک IP-PBX برای شرکت هایی که قصد تغییرسیستم فعلی به یک سیستم کاملIP  را دارند، یک سکوی قابل گسترش و با کاربری راحت ارائه می دهد که در زمینه های تجاری متعددی قابل انطباق می باشد. این مدلها خطوط مخابراتی معمولی را پشتیبانی می کنند. بنابراین این امکان را برای سیستم های IP فراهم می کند تا خطوط مخابراتی معمولی نظیرISDN و خطوط آنالوگ به آنها متصل گردند.

ممکن است با توجه به محیط کار، تغییر یک خط معمولی مخابراتی موجود به یک سیستم کاملا IP به دلیل محدودیت زمانی وهزینه دشوار باشد ولی با سیستم های سانترال KX-TDE100/200/600 به طور منصفانه ای پاسخ این نیاز را تامین می گردد. در سانترال های سری TDA فعلی از طریق برد اصلی می توان به آسانی یک سیستم جدید بنا کرد. اما درسری KX-TDE100/200/600 راه حل مناسب برای شرکت هایی وجود دارد که می خواهند همزمان با استفاده از شبکه مخابراتی فعلی به آرامی به یک سیستم IP تبدیل شوند.

سیستم IP PBX کامل

ارتباط مردم، ارتباط مشاغل ، راهکارهای NCP

ساختار شبکه های مخابراتی پاناسونیک (KX-NCP) راهکارهای مخابراتی با فن آوریهای پیشرفته ای هستند، که به گونه ای طراحی شده اند تا امکان بهره وری از سیستمهای مخابراتی یکپارچه را با نرم افزارهای پیشرفته فراهم نمایند.

شبکه سازی چند مکانی جهت ارتباطات روان

KX-NCP ازجدیدترین سیستم شبکه سازی دیجیتال، تکنولوژی انتقال صدا از طریق IP (VOIP) و تکنولوژی SIP استفاده نموده و با صرف کمترین هزینه از طریق استفاده ازشبکه های انتقال داده ها و به صوت ارتباطات درون اداری، چند مکانی و راه دور انجام میدهند.

شبکه سازی SIP

بااستفاده از رابط خطوطی SIP موجود در داخل مرکز تلفن ،امروزه شرکتها می توانند سیستمهای ارتباطی NCP را به مجموعه رو به رشد خدمات دهندگان تلفن اینترنتی (ITSP) وصل نموده و تماسهای تلفنی (VOIP) کم هزینه را از طریق شبکه های IP با پهنای باند بالا انجام دهند.

قابل نصب روی رک 19 اینچی

بدنه باریک و کوچک دستگاه به آسانی در رک 19 اینچی جای می گیرد.

مدیریت و برنامه ریزی از راه دور از هر مکان

با سیستم های سانترال پاناسونیک KX-NCP، مدیران می توانند از راه دور مدیریت و برنامه ریزی مورد نظر خود را چه مکانی متصل از طریق یک شبکه IP انجام دهند.

 ارائه نرم افزار CA بدون نیاز به سرور

یک سرور کاربردی داخلی با قابلیت نصب آسان راهکارهای ساده ای را جهت امور اداری شرکت شما ارائه خواهد داد:

 • نرم افزار CA
 • یک کلید فعال سازی برای نسخه اولیه (Basic) نرم افزار CA  ،5 کاربره بر روی دستگاه به صورت پیش نصب گردیده است.
 • سیستم پست صوتی ساده داخلی (2 کاناله)
 • مرکز تماس کوچک داخلی

ارائه نرم افزار CA بدون نیاز به سرور

تلفن سانترال IP

شما می توانید به سادگی مرکز تلفن خود را از سری Hybrid IP PBX KX_TDA به سری Pure IP PBX تبدیل کنید.

سری TDE پاناسونیک با امکانات قدرتمند و ارتقاء یافته

سانترال سری KX-TDE سیستمهای مخابراتی پیشرفته کاملا IP هستند که امکانات و سرویسهای IP تلفنی را روی شبکه محلی (LAN) و هم شبکه های گسترده (Broad Band) فراهم می آورند. TDE سکوی مخابراتی ایده آل جهت برآورده نمودن تمام نیازهای تجاری، اداری و مخابراتی امروزه وهمچنین با دارا بودن یک سیستم کاملا IP برای نیازهای آینده، بهره گیری از آخرین فن آوری SIP را نیز امکان پذیر می سازد.

سازگاری کامل با IP

رابط های مختلف IP مانند خط SIP، تلفن اختصاصی IP، Softphone وخطوط داخلی SIP  رامیتوان دراین سیستم گنجانده، اتصال داده و پشتیبانی نمود.

پشتیبانی از تلفن اختصاصی  KX-NT400 IP

KX-NT400 مجهز به صفحه نمایش رنگی بزرگ می باشد، که به کمک آن کار کردن با دستگاه بسیار آسان می گردد. شمامی توانید با یک دوربین شبکه ارتباط  برقرار نموده و همچنین بدون نیاز به رایانه شخصی به نرم افزارهای شبکه اینترانت دسترسی پیدا نمایید. تمامی این ویژگیها ارتباطات اداری را میسر می سازد.

تجهیز شده با راه کارها و قابلیتهای TDA به طور کامل

 • با قابلیت استفاده از کارتهای اختیاری TDA و سادگی کار برگرفته ازسیستم های TDX
 • سادگی نصب
 • نگهداری آسان
 • پشتیبانی کامل از ویژگیهای TDA
 • قابل ارتقاء بهTDE  با تعویض کارت IPCMPR در TDA

کارت پیام پیش ساخته

KX-TDE با کارت پیام دوکاناله ساخته می شود. در یک کارت انتخابی اضافه نیز امکان پشتیبانی از حداکثر 8 کانال را میسرمی سازد. علاوه برخدمات پست صوتی، شما می توانید پیغام خوشامدگویی خود را ضبط نموده وجهت پخش به هنگام انتظار تماس بر روی سیستم ذخیره نمایید.

تماس کنفرانس گروهی

یک کاربر اختصاصی تلفن می تواند با یک گروه تا 7 نفر، تماس کنفرانس برقرار نماید.

برنامه ریزی همزمان چند دستگاه Multi Site Programming

امکان برنامه ریزی تا 100 دستگاه TDE به طور همزمان در صورت اتصال به شبکه دستگاهها.

این ویژگی همچنین امکان تنظیم نرم افزاری همزمان دستگاه ها را نیز به وجود می آورد.

داخلی های متحرک و بهینه شده Hot Desking

این امکان وجود دارد که از هر داخلی استفاده نمود و تمام تنظیمات مربوط به داخلی خود را در آن داشته باشیم. این قابلیت در موارد زیر بسیار سودمند می باشد. تغییرمکان (میز) خود میز و تلفن شخصی برای استفاده وجود ندارد.

 نگهداری آسان

برنامه ریزی سیستم توسط نرم افزارPC   Programming همانند نرم افزار سری TDA .

تلفن های اختصاصی IP

تلفن های اختصاصی IP

سیستم های Hybrid IP BPX

شما می توانید به آسانی سیستم را بهIP PBX  سری KX-TDE تغییر دهید.

 قابل ارتقاء متناسب با نیازتان

 • طراحی مدولار KX-TDA600 این امکان را به شما می دهد تا سیستم را متناسب با نیازتان ارتقاء دهید.
 • قفسه اصلی حداکثر گنجایش 160 پورت (240 پورت با DXDP) {پورت Digital Extera Port} و قفسه اختیاری حداکثر گنجایش 960 پورت (1120 پورت با DXDP)* به علاوه با معماری درگاه آزاد در KX-TDA600 شما به راحتی قادرید کارتهای اضافی را داخل دستگاه سانترال قرار داده و امکانات جدید و قابلیتها را به سیستم خود اضافه نمائید.

*درهنگام اتصال به خط CO آنالوگ بنابر نوع ترکیب بندی ممکن است تعداد کارتها متفاوت باشند.

 سهولت در برقراری ارتباط

-طراحی شیک و کاربری آسان تلفن های دیجیتال با کارایی بالا

-مجهز به ترمینال USB جهت اتصال به کامپیوتر

-قابلیت افزایش تعدادتلفنهای سانترال دیجیتالی (DXDP)

کاهش هزینه مکالمات

 • ویژگی پروتکل اینترنتی VOIP ( تلفن اینترنتی )
 • برقراری شبکه دیجیتالOSIG  جهت کنترل تماس (خروجی و ورودی)،
 • قابلیت شماره گذاری متنوع و ویژگیهای دیگری چونCLIP /CLIR/ مکانیزمCOLR
 • انتخاب مسیر خودکار (ASR)/ مکانیزم LCR
 • ایجاد شبکه قابل اعتماد از طریق T1/E1، E&M

کارایی تحسین برانگیز

 • تجهیزات بی سیم (Multi Cell) برای برقراری ارتباط تلفنی سیار
 • سازگاری با سیستم تلفن همراه
 • رابط TAPI،CSTA ) TAPI 2 CTI )
 • تلفن کامپیوتری/ کنسول کامپیوتری
 • عملکرد پیشرفته
 • قابلیت سازگاری با (BRI/PRI)ISDN
 • سازگاری با سیستم پردازش صدا (Voice Processor)
 • ایستگاه Cell 2 کاناله جهت اتصال به پورت رابط DPT

تلفن های اختصاصی

تلفن های اختصاصی

راهکار بی سیم

راهکار بی سیم

راهکار بی سیم

راهکار بی سیم

CTI  و نرم افزارهای کاربردی

(Communication Assistant (CA

CA یک نرم افزار کاربردی بسیارسودمند است که بلافاصله با برقراری تماس تلفنی آن تماس را بر روی صفحه کامپیوتر نشان می دهد. این نرم افزار مجهز به مجموعه ای از ابزارهای مختلف جهت ارتقاء ارتباط همزمان کاربران تلفن تجاری می باشد.

کارایی پرسنل

CA Basic: با استفاده از این نرم افزار شما می توانید به سرعت با یک انتخاب و کلیک تماسها را برای کارمندان ثابت و یا متحرک خود فراهم آورید.

CA Pro: با یک انتخاب و کلیک شما می توانید تماس تلفنی با کلیه قابلیتها را ایجاد نمایید و نیز همزمان ازحضور شخص تماس گرفته شده اطلاع یابید.

همیشه از حضور و در دسترس بودن کاربران در مکانهای مختلف اطلاع یابید.

 • اطلاع از حضور
 • شماره گیر تصویری
 • منوی POPUP تماس ورودی
 • منوی Chat
 • تاریخچه قابل جستجو
 • IP SOFT PHONE (اختیاری)
 • یکپارچه سازی با CRM
 • دسترسی آسان به قابلیت های عمومی تلفن
 • VMA (سیستم پست صوتی)
 • یکپارچه سازی با برنامه Microsoft Outlook
 • پشتیبانی از LDAP
 • پشتیبانی از Thin Cilent

کارایی تیمی/ گروهی

CA Supervisor: مدیران و سرپرستها می توانند به فعالیتهای ارتباطی اعضاء گروه نظارت لحظه  به لحظه داشته باشند.

 • نظارت بر فعالیت های تلفنی
 • نظارت بر تماس
 • تقسیم تماس، تقسیم تماس ورودی (ICD Group)
 • مدیریت تماس های اعضای تیم
 • گزارش سریع

CA Operator Console:

یک اپراتورمی تواند با استفاده از نرم افزار موجود به سادگی تمامی تماسها را مدیریت نموده، و به شیوه حرفه ای ارتباطات میان مشتری ها و همکاران را اداره نمایند.

CA Operator Console

  Communication Assistant پست صوتی (VMA)

Voice Mail Assistant به شما امکان دستیابی به قابلیت پیغام رسانی یکپارچه را می دهد، به کمک این قابلیت کاربران می توانند به هر ترتیبی که مایل باشند پیغام های صوتی خود را دریافت دارند.

شرکتهایی که از راه حل انتخابی پیشرفته پیغام صوتی KX-TVM استفاده نمایند، خواهند توانست این امکان را برای کاربران CA خود فراهم آورند که به صورت بصری پست صوتی خود را با CA پست صوتی اداره نمایند. این سیستم را می توان مستقیما از طریق نماد تصویری پیغام (Message Icon) از CA اجرا نمود.

ارتباط با دوربین های IP

دوربین های IP پاناسونیک قابلیت یکپارچه شدن با نرم افزار را دارا می باشد. بدین ترتیب می توان با دیدن تصاویر دوربین به زنگ های درب ورودی پاسخ داد.

Mobile Communicaton Assistant

CA همراه یک نرم افزار کاربردی می باشد که بر روی دستگاه همراه شما نصب می گردد، این سیستم با یک خط داخلی PBX مانند یک تلفن اختصاصی جفت می گردد.

 IP Softphone

IP Softphone یک تلفن نرم افزاری برای محیطهای اداری و تجاری می باشد که قابلیتهای IP تلفنی را با ترکیب امکانات تلفنهای دیجیتال فراهم می آورد. این نرم افزار مدیران و فروشندگان سازمانها را مجهز به سیستمی می نماید که درهرمکان از خدمات تلفنی قدرتمند بهره جویند.

سیستم مرکز تماس غیر رسمی کوچک

سیستم پردازش صدا

KX-TVM50/TVM200

مکالمه انسانی هنوز بهترین راه ارتباطی می باشد و پاناسونیک با معرفی دو سیستم پردازش صدا KX-TVM50/TVM200 کارایی ارتباط را افزایش می دهد.

KX-TVM50/TVM200

سرویس جوابگویی خودکار، مسیریابی خودکار تماس، اطلاع از وجود پیام جدید را ممکن ساخته و بر حسب نیاز شما قابلیت سفارشی شدن را دارد.

سیستم پردازش صدا

پرینتر

پرفروش ترین پرینتر های ایران کدامند ؟

پرفروش ترین پرینتر های ایران

در این مقاله 10 مدل از پر فروش‌ترین و محبوب‌ترین پرینترهای لیزری مناسب برای چاپ اسناد و متون شرح داده‌ شده است که می‌توانید به‌ عنوان یک منبع معتبر از آن استفاده نمایید.


پرینتر لیزری اچ پی LaserJet p1102

این مدل از پرینتر با فناوری چاپ لیزری برای حجم کاری کم مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه به مدت 1 دقیقه 18 برگ رتبه چاپ می‌  رساند. این مدل از قابلیت چاپ دو رو و اتصال به وای فای برخوردار نیست. از ویژگی‌ های این دستگاه می‌توان به عمربالا، کیفیت ساخت و حجم کم و کوچک آن اشاره کرد. ظرفیت سینی کاغذ 150 برگی باشد و سینی خروجی می‌تواند تا 125 صفحه را بعداز چاپ درخود نگه دارد.

پرینتر لیزری اچ پی LaserJet p1102

پرینتر لیزری اچ‌ پی مدل LaserJet Pro M12a

کیفیت و سرعت خوبی درزمینهٔ ی چاپ متن دارد. برای استفاده‌ های خانگی مناسب تراست. ظرفیت سینی کاغذ آن 150 برگ هست. این مدل، از اتصال وای فای استفاده نمی‌کند. نوع چاپ، تک‌ رنگ و سرعت چاپ سیاه‌ و سفید، 18 برگ در هر دقیقه است. قابلیت چاپ دو رو ندارد و حافظه آن 8 مگابایت است.

پرینتر لیزری اچ‌ پی مدل LaserJet Pro M12a

پرینتر لیزری اچ‌ پی مدل LaserJet Pro M12w

کیفیت و سرعت خوبی در زمینهٔ ی چاپ متن دارد. برای استفاده‌ های خانگی مناسب است. ظرفیت سینی کاغذ آن برابر 150 برگ می‌باشد. این مدل دارای قابلیت و wifi است که به کاربر اجازه می‌دهد به‌ صورت بی‌ سیم اطلاعات خود را از طریق تلفن همراه به پرینتر ارسال و چاپ کند. حداکثر 3 رایانه می‌توانند از این مدل پریتنر استفاده کنند و مورد استفاده برای محیط‌ های کوچک است. سرعت چاپ سیاه‌ و سفید 19 برگ در هر دقیقه است. قابلیت چاپ دو رو ندارد و حافظه آن 8 مگابایت است.

پرینتر لیزری اچ‌ پی مدل LaserJet Pro M12w

پرینتر لیزری کانن مدل i-SENSYS LBP6030

این مدل تک‌ رنگ برای چاپ متن، در حجمی کم با سرعت چاپ بالا برای مصارف خانگی و اداری مورداستفاده قرار می گیرد. دارای قابلیت wi fi و چاپ دورو کمی باشد و حافظه آن 32 مگابایت است.

پرینتر لیزری کانن مدل i-SENSYS LBP6030

پرینتر چندکاره لیزری اچ‌ پی مدل LaserJjet Pro MFP M130a

این مدل علاوه بر پرینت، عملیات اسکن و کپی را نیز انجام می‌دهد. ظرفیت سینی کاغذ آن 150 برگ است. مناسب برای محیط‌های کوچک و حداکثر 4 کامپیوتراست. این دستگاه دارای صفحه‌نمایش است ویکی از پرینترهای 3 کاره کوچک و مقرون‌به‌صرفه است. نوع چاپ، تک‌ رنگ و سرعت چاپ سیاه و سفید تا 22 برگ در دقیقه است. حافظه این مدل 128 مگابایتی باشد و قابلیت چاپ دورو ندارد.

 پرینتر چندکاره لیزری اچ‌ پی مدل LaserJjet Pro MFP M130a پرینتر چندکاره لیزری اچ‌ پی مدل LaserJjet Pro MFP M130a

پرینتر لیزری اچ‌دی پی مدل LaserJet P2035

این دستگاه یکی از قدرتمندترین مدل‌های شرکت اچ پی است. ظرفیت سینی کاغذ آن 250 برگ است. سرعت چاپ بالا یکی از ویژگی‌های این مدل است که سرعت چاپ آن 30 تا 40 صفحه در هر دقیقه می باشد. طراحی‌شده برای محیط‌های اداری و تجاری باکار سنگین می‌باشد. کارتریج تون راین مدل تا 2500 صفحه را چاپ می‌کند. از قابلیت wifi و چاپ دورو پشتیبانی نمی‌کند.

پرینتر لیزری اچ‌دی پی مدل LaserJet P2035

پرینتر چندکاره لیزری سامسونگ مدل Xpress M2070

این مدل علاوه بر پرینت، عملیات اسکن و کپی هم انجام می‌دهد. دارای ظرفیت سینی کاغذ 150 برگ است. مناسب برای ادارات با حجم کاری متوسط هست. سرعت پرینت،20 برگ در دقیقه، سرعت کپی 20 برگ در دقیقه، حداکثر تعداد کپی multi copy 99 برگ و سرعت اسکن 17 برگ در هر دقیقه است. اتصالات توسط USB صورت می‌گیرد و دارای صفحه‌نمایش LCD است. این دستگاه قابلیت چاپ دورو ندارد.

پرینتر چندکاره لیزری سامسونگ مدل Xpress M2070 پرینتر چندکاره لیزری سامسونگ مدل Xpress M2070

پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M130nw

علاوه بر پرینت، قابلیت اسکن و کپی دارد. دارای صفحه‌نمایش 2 خطی و حافظه 256 مگابایتی است. سرعت پرینت 22 برگ در دقیقه و سرعت کپی،22 کپی در دقیقه می‌باشد. دارای صفحه‌نمایش LCD 2 خطی و wifi است ولی قابلیت چاپ دور و ندارد.

پرینتر چندکاره لیزری اچ پی مدل LaserJet Pro MFP M130nw

پرینتر چندکاره لیزری مدل LaserJet Pro MFP M26nw

این دستگاه قابلیت پرینت، اسکن و کپی را دارد. ظرفیت سینی کاغذ 150 برگ است و می تواند تا 18 برگ در هر دقیقه پرینت کند. با پشتیبانی از وای فای به‌ طور مستقیم می‌توانید فایل ها را از تلفن همراه بگیرید. دارای تکنولوژی خاموش شدن به‌ صورت خودکار برای صرفه‌ جویی در انرژی و صفحه‌ نمایش دو خطی است. از این دستگاه می‌توان برای مصارف مختلف خانگی و اداری استفاده نمود. حافظه 128 مگابایتی دارد و قابلیت چاپ دورو ندارد.

پرینتر چندکاره لیزری مدل LaserJet Pro MFP M26nw

در انتها به شما پیشنهاد میکنیم در صورت که به دنبال خرید فکس هستید حتما از مقاله راهنمای خرید فکس هم دیدن کنید.